Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Koronawirus we Francji. Sprzedawali fałszywe, negatywne wyniki testu na COVID-19

Koronawirus we Francji nie odpuszcza. Fałszywe zaświadczenia z negatywnym testem na COVID-19 sprzedawano na lotnisku Charles'a de Gaulle'a w Paryżu. Śledczy zatrzymali 7 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus we Francji. Zatrzymania ws. handlu na lotnisku fałszywymi certyfikatami o teście na COVID-19
Koronawirus we Francji. Zatrzymania ws. handlu na lotnisku fałszywymi certyfikatami o teście na COVID-19 (PAP)

- Siedem osób zostało zatrzymanych we Francji w związku z handlem fałszywymi zaświadczeniami o negatywnym wyniku testu na koronawirusa – podał w piątek cytowany przez Polską Agencję Prasową dziennik „Le Parisien”.

Fałszerze w wieku od 29 do 52 lat, w tym sześciu mężczyzn i kobieta, mieli żądać od podróżnych od 150 do 300 euro za fałszywe zaświadczenie w formie papierowej lub elektronicznej. Zaświadczenia "sprzedawali" głównie pasażerom lecącym do Afryki.

Śledztwo, które prowadziła straż graniczna od końca września, zostało wszczęte po wykryciu fałszywego zaświadczenia u jednego z pasażerów. Mężczyzna odprawiał się na lot do Addis Abeby. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywna w wysokości 375 tys. euro.

Koronawirus. Sejm ma przerwę. Michał Dworczyk pytany o zakulisowe rozmowy

Koronawirus we Francji/ Największa liczba zakażeń w Europie

Francuskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 60 486 nowych przypadkach koronawirusa. Resort powiadomił również o ponad 800 zgonach w związku z COVID-19.

Slot

Z szacunków MZ wynika, że ogólny bilans zakażeń SARS-CoV-2 od początku epidemii w tym kraju sięgnął 1 661 853, a ofiar śmiertelnych - 39 865.

- Francja jest krajem z największą liczbą zakażonych w Europie - przyznał dyrektor generalny we francuskim resorcie zdrowia Jerome Salomon.

Koronawirus we Francji. W kraju "narodowa kwarantanna"

Od 30 października wprowadzono w całej Francji lockdown. Obywatele do 1 grudnia mają pozostać w domach. Wychodzić z niego mogą jedynie w celach zawodowych, udając się do lekarza i apteki, na zakupy luz z ważnych powodów rodzinnych.

Wprowadzono również nakaz noszenia ze sobą certyfikatu usprawiedliwiającego wyjście z domu, zawierającego szczegółowe dane osobowe, określony cel wyjścia oraz godzinę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów