Trwa ładowanie...
d2ww364

Koronawirus. Ważny krok USA. Chodzi o Europę

Koronawirus. USA rozważa poważny krok. Decyzja może dotknąć mieszkańców Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii oraz Europy. Biały Dom może poluzować ograniczenia dotyczące podróżnych z tych państw.
Share
Koronawirus. Ważny krok USA. Chodzi o Europę
Koronawirus. Ważny krok USA. Chodzi o EuropęŹródło: Pixabay
d2ww364

Koronawirus sparaliżował wiele państw świata. Najbardziej dotknięte są Stany Zjednoczone, gdzie zakaziło się ponad 13 mln osób.

Koronawirus. USA rozważa poważny krok. Chodzi o Europę

Mimo drastycznych obostrzeń, jak donosi agencja Reutera, administracja USA rozważa poluzowanie restrykcji związanych z branżą lotniczą.

d2ww364

Decyzja miałaby objąć podróżnych z Europy i Brazylii. Źródła mówią o zniesieniu zakazu przylotów do USA dla mieszkańców tych państw.

Koronawirus w Polsce. Burza wokół Stadionu Narodowego. Cezary Tomczyk: to sytuacja niebywała

Koronawirus. USA a zakaz lotów. Czy Trump zniesie ograniczenia?

Czy tak się jednak stanie? Na ten moment prezydent USA Donald Trump miał nie podjąć jeszcze decyzji co do restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Powodem wahania ma być druga fala zakażeń, która przetacza się przez Europę.

d2ww364

Jednocześnie Trump ma obawiać się braku podobnej odpowiedzi ze strony władz państw Europy. Przykładowo Polska wciąż zakazuje lotów do USA. Wyjątkiem są lotniska w stanach Nowy Jork i Illinois.

Administracja USA ma próbować przepchnąć zniesienie ograniczeń. Jak donoszą źródła w Białym Domu, znaczna część urzędników widzi w tym szansę na odbicie dla branży lotniczej, która ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa - spadek podróżnych na lotach międzynarodowych wyniósł blisko 70 proc. rok do roku.

Ograniczenia w lotach międzynarodowych z Europy do USA trwają od marca. Restrykcje dotyczą większości osób bez amerykańskiego paszportu, które na 14 dni przed przylotem do USA przebywały w strefie Schengen.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ww364

Podziel się opinią

Share
d2ww364
d2ww364
Więcej tematów