Trwa ładowanie...
d4psrwm

Koronawirus. Warszawa wyłączą układ wentylacji i klimatyzacji w komunikacji miejskiej

Warszawa jest kolejnym miastem, które zdecydowało się na wyłączenie układu wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej. Regulacja obowiązywać będzie do odwołania.
Share
Koronawirus w Warszawie. W komunikacji miejskiej wyłączony zostanie układ wentylacji i klimatyzacji/ foto ilustracyjne wyk. 2018-02-20
Koronawirus w Warszawie. W komunikacji miejskiej wyłączony zostanie układ wentylacji i klimatyzacji/ foto ilustracyjne wyk. 2018-02-20Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d4psrwm

Koronawirus. Warszawa podjęła kolejne kroki w walce z koronawirusem

Po Krakowie to właśnie Warszawa zdecydowała się na wyłączenie układu wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej.

-Zgodnie z zaleceniem ZTM-u – jeśli warunki techniczne będą na to pozwalały – w pojazdach komunikacji miejskiej ma być wyłączany układ wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji – czyli tam, gdzie jest wymuszona cyrkulacja powietrza. Jednocześnie mają zostać odblokowane okna – informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

d4psrwm

W związku z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie MPK wyłączyło klimatyzację w tramwajach i autobusach miejskich. Na każdym przystanku są otwierane drzwi. Oprócz tego istnieje możliwość otwierania okien. Podobne rozwiązanie wprowadzone zostało również w stolicy. Rzecznik Ratusza przekazuje, że decyzja ZTM-U spowodowana jest dużą liczbą zgłoszeń i telefonów od mieszkańców.

– Nie ma potwierdzonych badań, które wskazywałyby, że układ wymuszonej cyrkulacji powietrza wpływa na koronowirusa- dodaje Gałecka.

Regulacja obowiązuje do odwołania.

Koronawirus w Warszawie. Transport publiczny jest stale dezynfekowany

-Wszystkie jednostki Zarządu Transportu Miejskiego podlegają standardowej procedurze utrzymania czystości. W związku z podwyższonym ryzykiem zarażenia się koronawirusem- elementy autobusów oraz wagonów, które najczęściej dotykane są przez pasażerów, będą czyszczone innym niż dotychczas środkiem do dezynfekcji- zaznaczał Tomasz Kunert, rzecznik stołecznego Zarządu Miejskiego.
Są to specjalne preparaty, skutecznie niszczące wirusy i grzyby. Odkażaniu poddawane są przede wszystkim elementy, których bezpośrednio dotykają pasażerowie, jak chociażby poręcze, uchwyty, przyciski, kasowniki i automaty biletowe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4psrwm

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też:Koronawirus wymusił zwolnienia. Bezrobocie rośnie w gigantycznym tempie

d4psrwm

Podziel się opinią

Share
d4psrwm
d4psrwm
Więcej tematów