Trwa ładowanie...

Koronawirus w szpitalu dziecięcym w Lublinie. Wstrzymano przyjęcia

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie wykryto koronawirusa. Testy laboratoryjne potwierdziły wirusa u jednego z rodziców dziecka przebywającego na oddziale neurologii. Według informacji sanepidu, zakażona osoba pochodzi z województwa łódzkiego.

Share
Koronawirus w szpitalu dziecięcym w Lublinie. Wstrzymano przyjęcia
Źródło: PAP
d16r7gs

Ze względu na zagrożenie w szpitalu do odwołania wstrzymano przyjęcia na oddziały: neurologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej.

– Wstrzymano też planowe przyjęcia do pozostałych oddziałów, w tym zabiegowe, to jest do: I i II Oddziału Ortopedii, Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej oraz Oddziału Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii Dziecięcej. W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcy wdrożyliśmy wszystkie niezbędne procedury sanitarno-epidemiologiczne zapewniające pacjentom, ich rodzicom i opiekunom przebywającym z dziećmi oraz personelowi bezpieczeństwo epidemiologiczne – powiedziała Radiu Lublin rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Agnieszka Osińska.

d16r7gs

Mali pacjenci z bezpośrednim zagrożeniem życia i wymagający natychmiastowej pomocy medycznej są przyjmowani do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Magdalena Kaproń z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie potwierdziła, że wdrożono wszystkie niezbędne procedury.

– Przeprowadzone zostały wywiady epidemiologiczne z personelem szpitala i jego obsługą oraz opiekunami hospitalizowanych dzieci. Obowiązkową kwarantanną objęto wszystkie osoby z najbliższego kontaktu, wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi czy gospodarującymi. Zlecono pobranie wymazów od personelu medycznego i osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym rodzicem – przekazała Kaproń.

Decyzje co do ewentualnej izolacji kolejnych osób będą zależały od wyników badań.

d16r7gs

Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest 10 ognisk epidemicznych koronawirusa. Największe z nich jest w gospodarstwie rolnym w powiecie opolskim.

Źródło: Radio Lublin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d16r7gs

Podziel się opinią

Share
d16r7gs
d16r7gs
Więcej tematów