Trwa ładowanie...
dkdrxvi

Koronawirus w szkole. Zakażona nauczycielka. Szkoła sama odwołała zajęcia

U nauczycielki ze szkoły podstawowej nr 2 w Zakopanem wykryto koronawirusa. Dyrekcja placówki cały dzień czekała na decyzję sanepidu w sprawie kwarantanny części uczniów i pracowników szkoły. Ostatecznie zdecydowała o odwołaniu zajęć 15 i 16 września korzystając z tzw. dni dyrektorskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakopane. Koronawirus w szkole. Sanepid "nie był w stanie" podjąć decyzji
Zakopane. Koronawirus w szkole. Sanepid "nie był w stanie" podjąć decyzji (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
dkdrxvi

Zakażenie koronawirusem u jednej z nauczycielek potwierdzono w poniedziałek. Na kwarantannę skierowano uczniów jednej z trzecich klas - nauczycielka była ich wychowawczynią.

Jak ustalił portal podhale24.pl kontakt z zakażoną kobietą mogło mieć jednak 40 pracowników szkoły i 170 uczniów.

Dyrekcja szkoły czekała przez całe popołudnie na wydanie decyzji miejscowego sanepidu dotyczącej dalszego funkcjonowania szkoły. Bezskutecznie.

dkdrxvi

"Niestety informacje spływające z sanepidu były niejednoznaczne. Po wykonaniu 22 rozmów telefonicznych dalej czekaliśmy na decyzję" - poinformowała dyrekcja szkoły w oficjalnym piśmie, zamieszczonym na stronie zakopiańskiego urzędu miasta.

Koronawirus w szkole. Sanepid "nie jest w stanie wydać decyzji"

Ostatecznie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem przesłał do dyrekcji szkoły odpowiedź. Miał poinformować , że "nie jest w stanie wydać decyzji o objęciu kwarantanną, ani wydać opinii zmiany trybu nauczania" w szkole podstawowej nr 2 w Zakopanem.

"W obecnej sytuacji po przeanalizowaniu informacji, którymi na tę chwilę dysponujemy, mając na uwadze dobro uczniów oraz nauczycieli i pracowników, chcąc uniknąć zagrożenia epidemicznego, oraz czekając na podjęcie ostatecznej decyzji przez PSSE wykorzystujemy przysługujące szkołom podstawowym 2 dni z puli tzw. dni dyrektorskich po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców" - poinformowała na stronie urzędu miasta dyrekcja szkoły.

Źródło: 24tp.pl, podhale24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkdrxvi

Podziel się opinią

Share
dkdrxvi
dkdrxvi
Więcej tematów