Trwa ładowanie...
d2ktuh5

Koronawirus w Rosji. Padł dobowy rekord

W Rosji odnotowano największy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem. Ostatniej doby wykryto tam 29 350 nowych przypadków. Jest to maksymalny wskaźnik w tym kraju od początku pandemii COVID-19.
Share
Koronawirus. W Rosji padł dobowy rekord zakażeń
Koronawirus. W Rosji padł dobowy rekord zakażeń Źródło: Getty Images, Fot: Gavriil Grigorov
d2ktuh5

Do tej pory najwyższy dobowy przyrost został odnotowany 6 grudnia. Wynosił on wtedy 29 038 zakażeń. Jednak w poniedziałek rosyjski resort zdrowia przekazał, że ten wskaźnik wzrósł - w niedzielę w ciągu 24 godzin przybyło 29 350 nowych przypadków. Z powodu COVID-19 oraz chorób współistniejących zmarło tam ostatniej doby 493 pacjentów.

Najwięcej nowych zarażeń wykryto w Moskwie - 7 797. Na kolejnym miejscu znalazł się Petersburg. Tam odnotowano 3 752 nowych przypadków.

Od początku pandemii wirusa SARS-CoV-2 w Rosji zdiagnozowano u 2 877 727 osób. Przez koronawirusa zmarło łącznie 51 351 pacjentów.

d2ktuh5

Zobacz też: Nowa mutacja koronawirusa. Wielka Brytania odcięta od świata

W Rosji 2 295 362 osób zostało uznanych na wyleczonych z COVID-19. 19 705 pacjentów spośród nich zostało wypisanych ostaniej doby ze szpitala.

Koronawirus w Europie: niepokojące dane

Coraz bardziej pogarsza się sytuacja epidemiczna w całej Europie. W Wielkiej Brytanii wykryto nową mutację wirusa SARS-CoV-2. Nowy koronawirus roznosi się jeszcze szybciej. To budzi niepokój rządów państw europejskich.

d2ktuh5

W niedzielę Piotr Mueller, rzecznik polskiego rządu, przekazał, że od północy z poniedziałku na wtorek loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostały zawieszone. Ma to oczywiście związek z wykryciem nowego koronawirusa na Wyspach.

Na taki ruch zdecydowały się także inne kraje. Z wielkiej Brytanii nie polecimy m.in. do Niemiec, Holandii, Belgii, Włoch, Austrii, Francji, czy też Danii i Litwy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ktuh5

Podziel się opinią

Share
d2ktuh5
d2ktuh5
Więcej tematów