Trwa ładowanie...
d3iz6kf

Koronawirus w Polsce. Zakażony SARS-CoV-2 gen. Jarosław Mika czuje się dobrze

Wśród 25 zakażonych koronawirusem osób jest gen. Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. Zaraził się podczas piątkowej narady w niemieckim Wiesbaden. Z najnowszych informacji wynika, że wojskowy łagodnie przechodzi zakażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zakażony SARS-CoV-2 gen. Jarosław Mika czuje się dobrze
Koronawirus w Polsce. Zakażony SARS-CoV-2 gen. Jarosław Mika czuje się dobrze (East News, Fot: GERARD/REPORTER)
d3iz6kf

Gen. Mika jest od wczoraj hospitalizowany w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie i czuje się dobrze - informuje rmf24.pl.

"Dowódca generalny generał Jarosław Mika bardzo dziękuje za słowa wsparcia i życzliwości, które otrzymał w ostatnich dniach. Pragnie również serdecznie podziękować całemu personelowi WIM w Warszawie za bardzo dobrą opiekę, poświęcony czas i miłe słowa w czasie pobytu w szpitalu" - czytamy na profilu Dowództwa Generalnego na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Jednym z zakażonych jest dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych

"Po powrocie z wojskowej narady w Niemczech, u gen. Miki dowódcy generalnego, potwierdzono obecność koronawirusa" - poinformował we wtorek resort obrony na swoim profilu na Twitterze. Dodano, że osoby, które towarzyszyły generałowi zostały poddane kwarantannie.

Współpracownicy generała zapewniają - jak podaje rmf24.pl - że od powrotu do Polski dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych nie zjawiał się w siedzibie dowództwa, nie odbywał też żadnych spotkań.

d3iz6kf

Zobacz także: Koronawirus w Warszawie. Generał Wojska Polskiego zakażony koronawirusem

W weekend miał dowiedzieć się, że w naradzie w Wiesbaden brała udział zarażona osoba. Wtedy podjął decyzję o kwarantannie - swojej, członków delegacji oraz załogi samolotu, którym podróżował.

We wtorek testy, które u niego przeprowadzono, wykazały, że jest zakażony koronawirusem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika został zarażony

Kilkanaście osób, z którymi się kontaktował od piątku poddanych jest kwarantannie.

Źródło: rmf24.pl

d3iz6kf

Podziel się opinią

Share

d3iz6kf

d3iz6kf
Więcej tematów