Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zakażony proboszcz przeprasza wiernych

Koronawirus daje się we znaki w całej Polsce. Zakażenie potwierdzono tym razem u proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kościanie. Ksiądz w mediach społecznościowych zwrócił się do wiernych, których mógł przypadkowo zarazić.

Share
Koronawirus w Polsce. Proboszcz przeprasza wiernych
Koronawirus w Polsce. Proboszcz przeprasza wiernych Źródło: Facebook
dsczf5h

O pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa proboszcz Tomasz Bochyński poinformował na Facebooku. W długim wpisie napisał m.in., że do soboty kościół w Kościanie pozostaje zamknięty.

"Przepraszam, że niechcący kogoś mogłem narazić, ale nic nie wskazywało na to, że mogę być chory. Nie chciałem nikogo narażać. Ci z Was, którzy chodzą do kościoła sami chyba widzieli, że się bardzo starałem zachować wszystkie możliwe przepisy, co do dezynfekcji rąk czy też zakrywania twarzy" - napisał duchowny.

Podkreślił, że na sobotę zaplanowana jest już dezynfekcja kościoła, a najbliższe msze święte odprawiane będą przez księży z Fary.

dsczf5h

"Umieściliśmy urządzenia do odkażania przy wejściach do kościoła, dezynfekujemy ręce przed wyjściem do ołtarza, przed udzielaniem Komunii, od mojego przyjścia do parafii co niedzielę przypominamy o obowiązku zakładania maseczek, dezynfekcji rąk - wszystko to okazało się za mało" - wyjaśnia ksiądz Tomasz Bochyński.

Koronawirus w Polsce. Nowy rekord zakażeń

Ministerstwo Zdrowia przekazało w piątek nowe informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Poinformowano o wykryciu 4739 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Zmarły 52 osoby.

"Mamy 4739 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (724), mazowieckiego (521), śląskiego (490), wielkopolskiego (436), pomorskiego (388), podkarpackiego (368), łódzkiego (363), kujawsko-pomorskiego (324), dolnośląskiego (250), świętokrzyskiego (192), lubelskiego (185), zachodniopomorskiego (130), podlaskiego (117), opolskiego (116), warmińsko-mazurskiego (102), lubuskiego (33)" - przekazało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

dsczf5h

Z powodu COVID-19 zmarły 52 osoby. Resort zdrowia przekazał, że u 46 spośród nich śmierć była spowodowana "współistnieniem COVID-19 z innymi schorzeniami".

"Liczba zakażonych koronawirusem: 116 338/2 919 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podsumowało Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz też: Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsczf5h

Podziel się opinią

Share
dsczf5h
dsczf5h
Więcej tematów