Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zakażenie na komisariacie w Suchym Lesie. Placówka zamknięta

Koronawirus na komisariacie policji w Suchym Lesie na przedmieściach Poznania. Po tym, jak u jednego z pracujących tam funkcjonariuszy wykryto COVID-19, placówka została zamknięta. Kontakt z zakażonym miało 17 policjantów, którzy trafili na kwarantannę.
Share
Koronawirus w Polsce. Zakażony policjant z komisariatu w Suchym Lesie
Koronawirus w Polsce. Zakażony policjant z komisariatu w Suchym LesieŹródło: Google Maps
d4dnpll

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Jednym z zakażonych okazał się policjant z komisariatu w Suchym Lesie. Funkcjonariusz poinformował telefonicznie swoich przełożonych, że przeszedł test na obecność COVID-19, a wynik okazał się pozytywny.

Po tej informacji na kwarantannę trafiło 11 jego kolegów z jednostki. Jeszcze tego samego dnia miejscowy sanepid skierował do izolacji kolejnych 6 pracowników komisariatu.

Koronawirus w Polsce. Zakażenie na komisariacie w Suchym Lesie. Placówka zamknięta

- Ze względu na wielkość tej jednostki, a pracuje w niej 21 policjantów, uważamy, że należy ją zamknąć i na czas kwarantanny obowiązki tej jednostki przejmie Komisariat Poznań Północ - powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu młodszy inspektor Andrzej Borowiak, cytowany przez Radio Poznań. To właśnie tam mieszkańcy Suchego Lasu mogą teraz zgłaszać przestępstwa lub wykroczenia.

d4dnpll

Policja nie informuje, czy zakażony funkcjonariusz miał w ostatnim czasie w kontakt z mieszkańcami gminy Suchy Las. Jeśli zakażony policjant wskazał takie osoby w wywiadzie przeprowadzonym przez sanepid, służby sanitarne skontaktują się z nimi.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Nowe ograniczenia jesienią? Wirusolog komentuje

To kolejny przypadek koronawirusa u wielkopolskich policjantów. W połowie lipca funkcjonariuszka z komisariatu Poznań-Wilda przyszła do pracy przed otrzymaniem wyników testu na obecność COVID-19. Po tym, jak okazała się zakażona, na kwarantannę trafiło 26 osób. W poniedziałek 3 sierpnia policjantka wróciła do pełnienia służby.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dnpll

Podziel się opinią

Share
d4dnpll
d4dnpll
Więcej tematów