Trwa ładowanie...
d3z50af

Koronawirus w Polsce. Zakażeni wszyscy pacjenci oddziału wewnętrznego

Każdy z dwudziestu pacjentów oddziału wewnętrznego w Tomaszowie Mazowieckim ma dodatni wynik testu na SARS-CoV-2. Zakażonych jest również trzydziestu pracowników medycznych. Najprawdopodobniej nie są to ostateczne liczby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zakażeni wszyscy pacjenci oddziału wewnętrznego w Tomaszowie Mazowieckim
Koronawirus w Polsce. Zakażeni wszyscy pacjenci oddziału wewnętrznego w Tomaszowie Mazowieckim (PAP)
d3z50af

O tym, że Tomaszowskie Centrum Zdrowia może być ogniskiem koronawirusa, dyrekcja dowiedziała się tydzień temu. W rozmowie z tvn24 dr Robert Szlachciński, pełnomocnik zarządu ds. medycznych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia powiedział, że na oddział wewnętrzny trafił pacjent, który standardowo przed rozpoczęciem hospitalizacji, poddany został testom na COVID-19. Wynik był negatywny. W związku z tym, że wymagał rozszerzonej diagnostyki w innej placówce, na miejscu wykonano mu kolejny test. Tym razem jednak badanie genetyczne wykazało zakażenie koronawirusem. Wszystko wskazywało na to, że do zakażenia doszło w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Przyjęcia na oddział zostały wstrzymane, a pacjentom i personelowi wykonano testy.

- Już w sobotę wiedzieliśmy o 10 chorych pacjentach i 27 zakażonych pracownikach szpitala. W tej grupie jest troje medyków mieszkających w innych powiatach i to tamtejsze stacje sanitarne odnotowują ich zakażenia w swoich raportach - powiedziała Iwona Sarwa, powiatowa inspektor sanitarny w Tomaszowie Mazowieckim.

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych może być większa

We wtorek liczba zakażonych wzrosła. Powiatowa Inspektor Sanitarna podkreśliła, że aktualnie wiadomo o 30 zakażonych pracownikach oraz 20 pacjentach. Wszyscy przebywali na oddziale wewnętrznym. Sarwa zaznaczyła jednocześnie, że liczby te mogą nie być ostateczne, a wyniki pozostałych pracowników będą znane do końca tygodnia.

d3z50af

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z50af

Podziel się opinią

Share

d3z50af

d3z50af
Więcej tematów