Trwa ładowanie...
d2xkap6

Koronawirus w Polsce. W Krakowie zakażona kobieta urodziła dziecko

Kobieta zakażona koronawirsuem urodziła dziecko w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Noworodka oddzielono od matki. Zrobiono mu test w kierunku COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zakażona kobieta urodziła
Koronawirus w Polsce. Zakażona kobieta urodziła (East News)
d2xkap6

Koronawirus dotyka także kobiety w ciąży. Istnieje wówczas ryzyko, że dziecko także może być zakażone. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie odebrano w środę poród od kobiety z COVID-19.

Jak mówił PAP prof. Hubert Huras, kierownik oddziału klinicznego położnictwa i perinatologii, gdy pacjentkę przyjmowano do szpitala, poinformowała o uporczywym kaszlu i infekcji górnych dróg oddechowych.

Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Ze względów bezpieczeństwa personel był ubrany w kombinezony, maski i gogle. Zaraz po porodzie noworodek został oddzielony od matki i przeszedł badania w kierunku koronawirusa. Pierwszy wynik wyszedł negatywny. Badanie będzie trzeba jeszcze powtórzyć.

d2xkap6

Matka ma być nadal leczona, ale jej stan jest dobry.

Oddział kliniczny położnictwa Szpitala Uniwersyteckiego ma osobną salę dla kobiet z koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Poród w Zgierzu

To nie pierwszy taki poród w Polsce. Kilka dni temu kobieta zakażona COVID-19 urodziła dziecko w Zgierzu. W tym przypadku zakażona koronawirusem jest nie tylko matka dziecka, lecz również jego ojciec. Dziecko zostało odseparowane od rodziców.

d2xkap6

- Mała Klara, bo tak rodzice ją nazwali, jest zdrowa, jej wynik jest ujemny - podał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda (( video_player https://video.wp.p

d2xkap6

Podziel się opinią

Share

d2xkap6

d2xkap6
Więcej tematów