Trwa ładowanie...
d412wt5

Koronawirus w Polsce. Tłumy w Ciechocinku. Tylko nieliczni w maseczkach

Koronawirus w Polsce. Tłumy seniorów odpoczywają w uzdrowisku w Ciechocinku. Jak pokazują zdjęcia, starsze osoby nie zważają na ryzyko związane z koronawirusem. Najgorsze, że tylko nieliczni nawet w dużym tłumie mają na twarzach maseczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Seniorzy w Ciechocinku
Koronawirus w Polsce. Seniorzy w Ciechocinku (Agencja FORUM)
d412wt5

Mimo że na świeżym powietrzu nie ma obowiązku noszenia maseczek, to lekarze apelują, by w miejscach publicznych, gdzie przebywa wiele osób, stosować środki ochrony. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem i przechodzą chorobę najciężej.

Jak pokazują zdjęcia wykonane w zespole uzdrowiskowo-wypoczynkowym w Ciechocinku, seniorzy niemal całkowicie lekceważą zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem. Odpoczywają wśród tłumu innych turystów, bawią się i tańczą wśród dziesiątek innych kuracjuszy. Tylko nieliczne osoby mają na twarzach maseczki.

Koronawirus w Polsce. Sanatoria bezpieczne?

Miesiąc temu prezes NFZ Adam Niedzielski przedstawił dane dotyczące zachorowań na koronawirusa wśród osób odpoczywających w sanatoriach. Okazało się, że tylko 10 z 3,2 tys. wymazów dało wynik pozytywny. W tamtym okresie jednak sytuacja była dużo lepsza. Obecnie w Polsce znów wzrosła liczba nowych zakażeń, a w sobotę padł rekord pandemii – 658 nowych przypadków.

d412wt5

Kilka dni temu poruszenie wywołały zdjęcia z Władysławowa. Na plaży było tak wielu wczasowiczów, że ciężko było znaleźć wolne miejsce. Lekarze podkreślają, że nawet w takich miejscach bardzo ważne jest zachowanie dystansu około półtora metra od innych wypoczywających.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

d412wt5

Podziel się opinią

Share

d412wt5

d412wt5
Więcej tematów