Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu powiedział, kiedy poznamy zmiany w obostrzeniach

- Tam, gdzie to możliwe, obostrzenia powinny być luzowane - powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak zaznaczył, decyzje o usuwaniu bądź wprowadzaniu nowych restrykcji zostaną podjęte najpewniej w pierwszej połowie przyszłego tygodnia.
Share
Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował o terminie ewentualnych decyzji ws. obostrzeń
Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował o terminie ewentualnych decyzji ws. obostrzeńŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1lkrzl

- Na ten moment mogę powiedzieć, że dodatkowe informacje lub decyzje co do zmiany (obostrzeń - red.) zapadną nie wcześniej niż na początku przyszłego tygodnia - podkreślił podczas konferencji rzecznik rządu Piotr Mueller.

I dodał, że "tam, gdzie to możliwe, obostrzenia powinny być luzowane". - Oczywiście jest to decyzja trudna, z jednej strony eksperci, rada medyczna, wskazują na ryzyka, z drugiej strony trzeba brać pod uwagę ryzyka gospodarcze - stwierdził Mueller.

Jak zaznaczył, decyzje ws. obostrzeń po 28 lutego będą zależały od danych epidemicznych, które spłyną pod koniec tego tygodnia.

d1lkrzl

Donald Tusk szantażuje Jarosława Gowina? Magdalena Sroka i Kamil Bortniczuk komentują

Podatek od mediów. "Kończymy fazę prekonsultacji"

Rzecznik rządu wypowiedział się również na temat planowanego podatku medialnego. - Ten projekt nie dotyka małych mediów, (…) jest skierowany do gigantów cyfrowych, którzy w nieproporcjonalny sposób płacą obciążenia podatkowe - powiedział Mueller.

I zaznaczył, że obecnie ustawa jest w fazie prekonsultacji. - Dzisiaj właśnie kończy tę fazę: zbieramy wszystkie uwagi, które zostały zgłoszone przez poszczególne grupy medialne i innych interesariuszy, i na tej podstawie zostanie zgłoszony projekt, który uwzględnia część z tych uwag - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lkrzl

Podziel się opinią

Share
d1lkrzl
d1lkrzl
Więcej tematów