Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Rząd przedłuża kwarantannę dla przekraczających granicę. Zmiany w obostrzeniach

Do Dziennika Ustaw wpisane zostały w niedzielę zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów dotyczącym ograniczeń wprowadzonych w Polsce ze względu na epidemię koronawirusa. Wstrzymany pozostaje nadal międzynarodowy ruch kolejowy. Wciąż obowiązuje też dwutygodniowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę.
Share
Koronawirus w Polsce. Zmiany w obostrzeniach związanych z poruszaniem się
Koronawirus w Polsce. Zmiany w obostrzeniach związanych z poruszaniem sięŹródło: ONS
d2zc2t5

Zmiany w ograniczeniach opublikowane zostały w rozporządzenie rządu z 19 kwietnia. Decyzją Rady Ministrów wstrzymanie możliwości poruszania się międzynarodowym ruchem kolejowym zostało przedłużone do odwołania.

Druga zmiana wprowadzona do Dziennika Ustaw dotyczy obowiązkowej kwarantanny dla osób, które przekraczają polską granicę i udają się do swojego miejsca zamieszkania czy pobytu w Polsce. Wszystkie te osoby będą zobowiązane do poddania się 14-dniowej kwarantannie. Wprowadzona zmiana również obowiązuje do odwołania.

Przepisy zakładające wstrzymanie międzynarodowego ruchu kolejowego i obowiązkową kwarantannę dla przyjeżdżających do Polski osób obowiązywały do tej pory do 26 kwietnia.

d2zc2t5

Zobacz też: Leczenie koronawirusa. Czy Remdesivir sprawdził się w terapii COVID-19?

Koronawirus w Polsce. Obowiązkowa kwarantanna dla przekraczających granicę

Restrykcje związane z ograniczeniem poruszania się rząd wprowadził z uwagi na panującą w Polsce epidemią koronawirusa. Zgodnie z obowiązującym aktualnie prawem wszyscy, którzy poddawani są kontroli na granicy, zobowiązani są udostępnić adres, pod którym będą odbywać kwarantannę.

To, czy osoby przekraczające granicę stosują się do ograniczeń i odbywają kwarantannę w sposób prawidłowy, sprawdzają regularnie służby sanitarne oraz policja.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zc2t5

Podziel się opinią

Share
d2zc2t5
d2zc2t5
Więcej tematów