Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia aktualizuje listę żółtych i czerwonych stref

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa. Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny aktualizuje listę stref żółtych i czerwonych, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. Jej ostateczną wersję resort przedstawi o godz. 14. Zapraszamy na relację na żywo.

Żółte i czerwone strefy. Resort zdrowia zaktualizował listęŻółte i czerwone strefy. Resort zdrowia zaktualizował listęŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
do3lm0s
do3lm0s

Konferencja w Ministerstwie Zdrowia

Co czwartek Ministerstwo Zdrowia informuje o aktualizacji listy powiatów, w których - w związku ze wzrostem liczby zakażonych - wprowadza się dodatkowe restrykcje.

Lista ta powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

do3lm0s

Strefy żółte i czerwone. Na czym polegają obostrzenia?

Strefa żółta zakłada m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku wszelkich targów, wystaw, kongresów czy konferencji. Ponadto liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć - zgodnie z najnowszymi wytycznymi - 75 osób, z wyłączeniem obsługi. Maksymalne obłożenie w kinach może wynieść 25 proc. publiczności. Zgodnie z nowymi obostrzeniami obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, czyli także na ulicy czy w parku.

Z kolei strefa czerwona przewiduje zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust, natomiast liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach ograniczona jest do 50, z wyłączeniem obsługi. Zgodnie z nowymi wytycznymi bary i restauracje w tej strefie będą mogły być otwarte tylko do godz. 22.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
do3lm0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do3lm0s
Więcej tematów