Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Puławy. Nauczycielka z COVID-19. Część uczniów rozpocznie naukę zdalną

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach. Część uczniów od poniedziałku rozpocznie nauczanie zdalne.

Share
Koronawirus. Puławy. Zakażenie koronawirusem wykryto u jednej z nauczycielek
Koronawirus. Puławy. Zakażenie koronawirusem wykryto u jednej z nauczycielek Źródło: Google Maps
duoxhh3

Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Puławach w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" przekazała, że w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusa u nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach, sanepid pozytywnie rozpatrzył wniosek o naukę zdalną dla części uczniów. W związku z tym w domu pozostaną uczniowie klas: IVb, IVc, VIIa i VIIb.

Koronawirus w Polsce. Puławy. Nauczycielka z COVID-19

Wybór klas nie był przypadkowy. Uczniowie mieli bowiem kontakt z zakażoną w piątek 4 września, czyli tuż przed rozpoczęciem jej zwolnienia lekarskiego. Dyrektor szkoły, Elżbieta Wirga o zmianie sposobu nauczania poinformowała rodziców za pośrednictwem dziennika elektronicznego. "Szkoła przejdzie na hybrydowy system nauki. Proszę o zachowanie spokoju i ostrożności" - napisała Wirga.

Nauka w pozostałych klasach będzie odbywała się tak jak dotychczas. Z kolei dzieci odbywające naukę zdalną do szkoły powrócą we wtorek. Właśnie wtedy kończy się okres 10-dniowej kwarantanny nauczycielki, liczony od ostatniego kontaktu z uczniami.

Rekonstrukcja rządu. PiS wymieni Ziobrę na Kosiniaka? Wicemarszałek oburzony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Wschodni"

duoxhh3

Podziel się opinią

Share
duoxhh3
duoxhh3
Więcej tematów