Trwa ładowanie...
d4jls4l

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki o sytuacji na Śląsku. "Wirus cały czas atakuje w kopalniach"

\- Spodziewamy się w najbliższych 8-10 dniach jeszcze dość wysokiego poziomu identyfikacji przypadków osób zakażonych - stwierdził premier Mateusz Morawiecki we wtorek po spotkaniu sztabu kryzysowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki skomentował sytuację epidemiczną na Śląsku
Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki skomentował sytuację epidemiczną na Śląsku (PAP)
d4jls4l

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.skomentował sytuację epidemiczną w województwie śląskim. Szef rządu poinformował że w nadchodzących dniach zostaną najprawdopodobniej odnotowane kolejne zakażenia.

- W najbliższych dniach spodziewamy się kolejnych zakażeń. Testowane są bardzo duże grupy górników i rodzin górników. Dzisiaj kolejna bardzo dobra wiadomość - nie doszło do zgonów i mamy malejącą liczba chorych - stwierdził premier, zaznaczając, że charakter pracy w kopalniach niestety służy rozprzestrzenianiu się wirusa.

Prezes Rady Ministrów na spotkaniu z dziennikarzami dodał, że sektor górniczy jest "najbardziej narażony, dlatego trzeba jak najszybciej wyłapywać ogniska tych zakażeń".

d4jls4l

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

- Charakter pracy górników daje nam możliwość podtrzymania energetycznego kraju. W niektórych kopalniach liczba zakażeń jest mniejsza, w niektórych większa - mówił Mateusz Morawiecki.

Koronawirus na Śląsku. Premier Mateusz Morawiecki uspokaja

Na konferencji Mateusz Morawiecki wypowiedział się także na temat sprzętu medycznego, jaki posiadają śląskie szpitale. Poinformował, że 60 proc. łóżek szpitalnych jest wolnych, a jeśli chodzi o respiratory, to do dyspozycji medyków jest 80 proc. z nich.

d4jls4l

- Sytuacja, myślę, że będzie się powoli stabilizowała, nie mam tutaj obaw co do jakości prac wszystkich służb, które pracują przy walce z tymi poszczególnymi ogniskami - podkreślił Morawiecki.

Premier podziękował również wszystkim służbom sanitarnym, jak i samym górnikom za "ich cierpliwość". Uspokoił, że niedługo kopalnie powinny wrócić do pracy. Zaapelował też o wsparcie dla nich oraz ich rodzin, potępiając wszelkie przejawy piętnowania osób zakażonych i tych znajdujących się w kwarantannie.

- Dzisiaj Śląsk potrzebuje pomocy. Dziękuję służbom, które przyjechały z innych miejsc kraju. Absolutnie odrzucam wszystkie sygnały stygmatyzowania. Wszyscy powinniśmy być solidarni i dziękuję wszystkim ludziom w Polsce za tą solidarność - podkreślił.

Koronawirus w Polsce. "Panujemy nad tymi ogniskami"

Na konferencji prasowej po spotkaniu sztabu kryzysowego obecny razem z premierem Morawieckim był również wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który stwierdził, że "w pewnym zakresie panujemy nad ogniskami koronawirusa".

d4jls4l

- Ważne jest to, że jesteśmy wstanie prognozować i przewidywać, dlatego że w pewnym zakresie panujemy nad epidemią, panujemy nad tymi ogniskami - powiedział wojewoda śląski.

Wieczorek podał też konkretne dane dotyczące zakażeń w woj. śląskim. - Na 10 tys. przypadków dodatnich, które zarejestrowano w województwie śląskim, ponad 5,2 tys. to osoby z sektora wydobywczego - zapewnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jls4l

Podziel się opinią

Share
d4jls4l
d4jls4l
Więcej tematów