Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Polacy oceniają nakaz zasłaniania twarzy i noszenia maseczek ochronnych

Koronawirus w Polsce. Jak wskazują najnowsze badania, Polacy w większości dobrze oceniają zmiany w obostrzeniach, na które zdecydował się rząd.

Koronawirus w Polsce. Polacy oceniają nakaz zasłaniania twarzy i noszenia maseczek ochronnychŹródło: East News, fot: East News
djbj7z8
djbj7z8

Pracownia Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl poprosiła Polaków o ocenę decyzji o zdejmowaniu kolejnych obostrzeń, związanych z epidemią koronawirusa

Na pytanie: "Jak ocenia Pan/Pani decyzję rządu o ponownym umożliwieniu korzystania z lasów i parków?", pozytywnie odpowiedziało 86 proc. ankietowanych. Źle decyzję o otwarciu lasów i parków ocenia 5 proc. badanych, a 9 proc. wybrało odpowiedź "ani dobrze, ani źle".

Badani zapytani: "Jak ocenia Pan/Pani decyzję rządu o zwiększeniu liczby klientów, którzy w jednym czasie będą mogli być obsługiwani w sklepie?", również w większości odpowiedzieli pozytywnie (55,9 proc. osób wybrało odpowiedź "dobrze"). Źle decyzję o zwiększeniu limitu klientów w sklepach ocenia 22,3 proc. badanych, a "ani źle, ani dobrze" - 21,8 proc. badanych.

Zdecydowanym poparciem społecznym cieszy się decyzja o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa (np. maseczką) w miejscach publicznych. Aż 75,6 proc. badanych odpowiedziało, że jest to dobra decyzja, a tylko 7,8 proc. ankietowanych odpowiedziało, że była to zła decyzja rządu. 16,6 proc. badanych wybrało odpowiedź "ani dobrze, ani źle".

djbj7z8

Badanie przeprowadzono w dniach 17 kwietnia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Koronawirus w Polsce. Ocena rządu

Pracownia Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl poprosiła też Polaków o ocenę działań gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. "Jak w Pana/Pani ocenie rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa w Polsce?" – takie pytanie postawiono respondentom.

Zdecydowanie dobrze działania rządu oceniło 15 proc. Raczej dobrze 38,9 proc. W sumie pozytywną notę rządzącym wystawiło 53,9 ankietowanych. To o ponad 6 punktów procentowych mniej niż niespełna miesiąc temu (w analogicznym badaniu z 22 marca dobrze działania rządu oceniło 60 proc. respondentów). O 9 punktów proc. spadła liczba osób oceniających działania "zdecydowanie dobrze".

Odmiennego zdania jest 31,1 proc badanych – tyle ocenia działania rządu Morawieckiego negatywnie. Odpowiedź "zdecydowanie źle" wybrało 9,6 proc. respondentów, a "raczej źle" 21, 5.

djbj7z8

Trzecia grupa to osoby, które wybrały trzecią odpowiedź."Neutralnie/ani dobrze ani źle" – oto wybór 14,9 proc. ankietowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djbj7z8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djbj7z8
Więcej tematów