Trwa ładowanie...
daea8yv

Koronawirus w Polsce. Otworzyli restaurację, mimo obostrzeń

Na Śląsku, mimo panujących obostrzeń, otworzyła się restauracja, która serwuje hamburgery. Nie przeszkodziła kontrola sanepidu, ani interwencja policji. - Sama kontrola przebiegła bardzo sprawnie, a panie z sanepidu wielokrotnie podkreślały, że kuchnia nie budzi zastrzeżeń - napisali właściciele na Facebooku.
Share
Mimo obostrzeń restauracja "Bułkęs" otworzyła się dla klientów
Mimo obostrzeń restauracja "Bułkęs" otworzyła się dla klientówŹródło: East News, Fot: Tomasz Kawka
daea8yv

Restauracja "Bułkęs" w Katowicach to popularna burgerownia. W piątek, mimo panujących obostrzeń, właściciele postanowili otworzyć lokal.

Restauracja jest otwarta również w sobotę i w niedzielę. W mediach społecznościowych "Bułkęs" informował, że od 15 stycznia w weekendy, będzie działać również stacjonarnie.

Otwarcie lokalu spowodowało, że pojawiła się policja i kontrolerzy Sanepidu.

daea8yv

"Kontroli sanepidu w obstawie policji spodziewaliśmy się. Jak okazało się na miejscu dotyczyła oceny bieżącego stanu sanitarno-higienicznego oraz zasad przestrzegania rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2021. Sama kontrola przebiegła bardzo sprawnie, a Panie z sanepidu wielokrotnie podkreślały, że kuchnia nie budzi zastrzeżeń. Dokładnie zostały opisane czynności, które wykonujemy w lokalu dla utrzymania reżimu sanitarnego dla gości przychodzących odebrać zamówienia na wynos i naszych pracowników, ponieważ na sali przebywały tylko osoby zatrudnione w Bułkęsie jako testerzy smaku i jakości oraz media. Policja tego dnia pojawiła się jeszcze dwa razy reagując na zgłoszenia, a ostatnia "obstawa” została z nami do samego końca, czekając aż nawet właściciele wyjdą z lokalu" - napisali właściciele na Facebooku.

I jak dodają, otworzyli restaurację mimo ryzyka nałożenia na nich kary.

"Wiele miejsc działa aktualnie w "podziemiu", boją się ujawnić swoje działania w obawie o kary... Sanepid i Policja nie powinny wywoływać strachu wśród ludzi, to powinny być instytucje, które działają zgodnie z prawem i go przestrzegają. Mamy świadomość, że wiele życzliwych osób już zgłosiło informacje o naszym otwarciu, jednak zapewniamy, że możecie być spokojni i żadne mandaty/kary Wam nie grożą" – dodają właściciele restauracji.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu jedna z restauracji w centrum Cieszyna również wznowiła stacjonarną działalność mimo pandemicznych obostrzeń. W weekend do lokalu wkroczyła policja i sanepid. Gości legitymowało w sumie 21 funkcjonariuszy. W obronie restauratorów, którzy nie zamierzają poddać się zakazom, stanął poseł Lewicy Przemysław Koperski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

daea8yv

Podziel się opinią

Share
daea8yv
daea8yv
Więcej tematów