Trwa ładowanie...
dj3tp8k

Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w szpitalu we Włocławku. Ewakuacja pacjentów

Aż 30 osób zakaziło się koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Obecnie na miejscu trwa ewakuacja pacjentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w szpitalu we Włocławku. Ewakuowano pacjentów
Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w szpitalu we Włocławku. Ewakuowano pacjentów (PAP)
dj3tp8k

Szpitale obok Domów Opieki Społecznej to miejsca najbardziej narażone na wybuch ogniska koronawirusa. Skutkami takiej sytuacji jest zazwyczaj zamykanie konretnych oddziałów placówki oraz izolacja i ewakuacja zakażonych. Kolejnym przypadkiem szpitala, w którym pojawiło się ognisko SARS-CoV-2 jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku.

Część pacjentów placówki została ewakuowana już w piątek wieczorem. Kolejni ewakuowani zostali w sobotę.

Koronawirus w Polsce. Szpital ogniskiem zakażeń

Wśród 3O zakażonych koronawirusem osób 13 to pacjenci, a 17 to pracownicy placówki. Dyrekcja dowiedziała się o zakażeniach w piątek wieczorem, kiedy pojawiły się wyniki 67 testów przeprowadzonych w placówce. Jeszcze tego samego wieczora przeprowadzono ewakuację zakażonych pacjentów do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Jak informuje dyrekcja szpitala, wszyscy ci pacjenci są w stanie ciężkim.

dj3tp8k

Szpital podjął również decyzję o ewakuowaniu do placówek leczniczych w Świeciu i Bydgoszczy innych osób, które przebywały z zakażonymi przez więcej niż 48 godzin. Istnieje prawdopodobieństwo, że również oni zostali zakażeni. Z uwagi na ryzyko transmisji wirusa na inne oddziały szpitala we Włocławku zdecydowano także o przetestowaniu kolejnych 100 osób.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski odpowiada na zarzuty lekarzy. "Reprezentuję interes pacjenta"

Zakażeni pracownicy są w większości dobrym stanie i podjęto wobec nich decyzję o skierowaniu na izolację w domową. Mimo możliwości skorzystania z izolatorium wszyscy członkowie personelu zdecydowali się na kwarantanne w domach.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów