Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w szpitalu we Włocławku. Ewakuacja pacjentów

Aż 30 osób zakaziło się koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Obecnie na miejscu trwa ewakuacja pacjentów.

Share
Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w szpitalu we Włocławku. Ewakuowano pacjentów
Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w szpitalu we Włocławku. Ewakuowano pacjentówŹródło: PAP
d2295ii

Szpitale obok Domów Opieki Społecznej to miejsca najbardziej narażone na wybuch ogniska koronawirusa. Skutkami takiej sytuacji jest zazwyczaj zamykanie konretnych oddziałów placówki oraz izolacja i ewakuacja zakażonych. Kolejnym przypadkiem szpitala, w którym pojawiło się ognisko SARS-CoV-2 jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku.

Część pacjentów placówki została ewakuowana już w piątek wieczorem. Kolejni ewakuowani zostali w sobotę.

d2295ii

Koronawirus w Polsce. Szpital ogniskiem zakażeń

Wśród 3O zakażonych koronawirusem osób 13 to pacjenci, a 17 to pracownicy placówki. Dyrekcja dowiedziała się o zakażeniach w piątek wieczorem, kiedy pojawiły się wyniki 67 testów przeprowadzonych w placówce. Jeszcze tego samego wieczora przeprowadzono ewakuację zakażonych pacjentów do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Jak informuje dyrekcja szpitala, wszyscy ci pacjenci są w stanie ciężkim.

Szpital podjął również decyzję o ewakuowaniu do placówek leczniczych w Świeciu i Bydgoszczy innych osób, które przebywały z zakażonymi przez więcej niż 48 godzin. Istnieje prawdopodobieństwo, że również oni zostali zakażeni. Z uwagi na ryzyko transmisji wirusa na inne oddziały szpitala we Włocławku zdecydowano także o przetestowaniu kolejnych 100 osób.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski odpowiada na zarzuty lekarzy. "Reprezentuję interes pacjenta"

Zakażeni pracownicy są w większości dobrym stanie i podjęto wobec nich decyzję o skierowaniu na izolację w domową. Mimo możliwości skorzystania z izolatorium wszyscy członkowie personelu zdecydowali się na kwarantanne w domach.

d2295ii

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2295ii

Podziel się opinią

Share
d2295ii
d2295ii
Więcej tematów