Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Od piątku więcej osób na imprezach masowych na otwartej przestrzeni

Wchodzi w życie kolejne luzowanie obostrzeń przez polski rząd. Od piątku 17 lipca na imprezach masowych, organizowanych na otwartej przestrzeni, może przebywać więcej niż 150 osób. Musi być jednak zachowany reżim sanitarny.

Koronawirus w Polsce. Od piątku więcej osób na imprezach masowych na otwartej przestrzeniŹródło: pixabay.com
d2ttm0w
d2ttm0w

Koronawirus w Polsce. Imprezy masowe powyżej 150 osób. Reżim sanitarny

"Od 17 lipca będzie możliwe organizowanie wydarzeń w otwartej przestrzeni bez limitu 150 osób, natomiast pod warunkiem zachowania dystansu społecznego" - czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W imprezach na otwartej przestrzeni od piątku 17 lipca organizator musi zapewnić co najmniej 5 m kwadratowych na osobę. Muszą być wyznaczone miejsca, gdzie uczestnicy mogą stać, tak żeby była również możliwość zachowania dystansu społecznego i swobodnego przejścia. Uczestniczy wydarzenia plenerowego muszą zasłaniać nos i usta maseczką, chyba że zachowują odległość co najmniej 2 m od innych osób.

Obowiązek dystansu społecznego podczas wydarzeń plenerowych nie dotyczy osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym, osób, które przyszły z dzieckiem poniżej 13 roku życia oraz osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością.

Zobacz też: Świętowanie Halloween będzie karalne? "Nie będę się pastwił nad marszałek Sejmu"

Koronawirus w Polsce. Na razie bez zmian na stadionach

Na razie nie zmieniają się przepisy dotyczące liczby kibiców na trybunach. Nadal na mecze PKO Ekstraklasy, PGE Ekstraligi żużlowej, 1. ligi piłkarskiej i 1. ligi żużlowej organizator może zapełnić 25 procent trybun stadionu. Fani, jeśli nie są z jednego gospodarstwa domowego, są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego.

d2ttm0w

Rząd pracuje jednak nad zwiększeniem liczby kibiców na stadionach. Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk nie wykluczyła, że od sierpnia bieżącego roku - gdy rozpocznie się nowy sezon piłkarskiej PKO Ekstraklasy - na trybunach stadionu będzie mogło przebywać już 50 procent kibiców.

Koronawirus w Polsce. W zamkniętych pomieszczeniach wydarzenia artystyczne bez zmian

Piątkowe zluzowanie obostrzeń dotyczy tylko wydarzeń kulturalnych na otwartej przestrzeni. W zamkniętych pomieszczeniach obowiązują zasady wprowadzone 20 czerwca, czyli: "Prowadzenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki może być organizowane w pomieszczeniach, w tym w salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych oraz w amfiteatrach i muszlach koncertowych pod warunkiem udostępnienia publiczności do 50 proc. liczby miejsc na sali" - czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Polsce potwierdzono dotychczas 39 054 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 1605 osób.

źródło: gov.pl/gazetaprawna.pl

d2ttm0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ttm0w
Więcej tematów