Trwa ładowanie...
d1y8bxa

Koronawirus w Polsce. Nowe zakażenia i zgony. Ministerstwo Zdrowia informuje

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Wykryto 370 nowych przypadków SARS-CoV-2. Zmarły 3 zakażone osoby. Resort podaje również, że w ostatnim tygodniu odnotowano "zdecydowanie więcej" wyzdrowień niż zachorowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje (Getty Images)
d1y8bxa

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce wykryto 370 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw: wielkopolskiego (94), śląskiego (57), lubuskiego (48), podkarpackiego (46), lubelskiego (40), łódzkiego (29), małopolskiego (29), mazowieckiego (8), opolskiego (6), pomorskiego (5), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2).

Zmarły 3 zakażone osoby. W Gliwicach 79-letnia kobieta, w Poznaniu 81-letni mężczyzna i 69-letnia kobieta. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ministerstwo wymienia również nowe ogniska koronawirusa. W Wielkopolsce zakażenia potwierdzono po jednym z wesel, na Śląsku u rodziny przebywających w kwarantannach górników, w lubuskim w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, w lubelskim w zakładach mięsnych, w łódzkim w jednym z zakładów produkcyjnych, a w Małopolsce po uroczystościach pogrzebowych.

Ministerstwo informuje również, że w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano "zdecydowanie więcej" wyzdrowień niż zachorowań. Wyzdrowiały 3402 osoby, a zachorowało 1941.

d1y8bxa

W dziennym raporcie o koronawirusie resort podaje, że obecnie chorzy na COVID-19 zajmują 1610 łóżek w szpitalach, a 65 pacjentów oddycha przy pomocy respiratorów. 27 148 osób wyzdrowiało. Natomiast 86 168 osób objętych jest kwarantanną, a 9789 nadzorem epidemiologicznym. W ciągu ostatniej dobry wykonano prawie 18 tysięcy testów na koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Trwają wybory prezydenckie

Osoby, które przebywają w kwarantannie, głosują w trwających wyborach prezydenckich korespondencyjnie. W lokalach wyborczych zastosowano szereg środków ostrożności. Zarówno jeśli chodzi o sam lokal, jak i przebywanie w nim. Wchodząc do środka należy zakrywać usta i nos, a głosujący powinni zdezynfekować ręce przed wejściem.

Podczas drugiej tury, zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia, komisja wyborcza część wyborców powinna wpuścić bez kolejki. Chodzi o osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dziećmi do lat 3 oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

d1y8bxa

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować na kwarantannie

d1y8bxa

Podziel się opinią

Share

d1y8bxa

d1y8bxa
Więcej tematów