Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Niepokojące prognozy. Obawa przed najgorszym scenariuszem

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Prognozy są niepokojące. W marcu prawdopodobnie czeka nas wzrost zakażeń. Pojawia się także obawa przed powrotem do najgorszego scenariusza z listopada.
Share
Koronawirus w Polsce. Może być gorzej niż jest
Koronawirus w Polsce. Może być gorzej niż jestŹródło: PAP
d34ks9n

"Szacunki matematyków pokazują też, że otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów spowolniło spadek zakażeń. Liczba przypadków koronawirusa jest większa niż zakładano" - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Gazeta podaje, że są to wnioski płynące z prognoz naukowców Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania UW. Według wyliczeń dziennika może się okazać, że w marcu czeka nas jeszcze większy wzrost.

Koronawirus w Polsce. "Najgorszy scenariusz"

Oceniono, jaki wpływ może mieć nowa mutacja koronawirusa z Wielkiej Brytanii na sytuację w Polsce. "Najgorszy scenariusz zakłada, że jego zakaźność będzie wyższa o 70 proc. od dotychczasowej odmiany – wówczas na przełomie marca i kwietnia czeka nas 10 tys. przypadków dziennie. I to zakładając, że obostrzenia pozostaną bardzo rygorystyczne" - czytamy w gazecie.

d34ks9n

Dziennikarze zwracają uwagę, że powszechniejsze rozmrożenie i zniesienie obostrzeń mogłoby spowodować powrót do najgorszego scenariusza z listopada. "Nawet bez prognoz i wyliczeń można łatwo oszacować, że wówczas osiągnęlibyśmy 30–40 tys. przypadków dziennie" - mówi cytowany w dzienniku dr Franciszek Rakowski z ICM UW.

Jak czytamy, "te szacunki są powodem rezerwy i dyskusji w rządzie dotyczącej dalszych etapów polityki antyepidemicznej".

Koronawirus w Polsce. Piotr Zgorzelski odpowiada Stanisławowi Karczewskiemu. Cięta riposta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34ks9n

Podziel się opinią

Share
d34ks9n
d34ks9n
Więcej tematów