Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Nielegalny alkohol jako środek do dezynfekcji. Tak pomaga CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP przejęli 3 tony haszyszu, a przy okazji 3200 prześcieradeł, w których był ukryty. Teraz prześcieradła zostaną przerobione na maseczki. Za to 11 600 litrów nielegalnego alkoholu ma posłużyć jako środek dezynfekujący. Tak CBŚP pomaga w walce z koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Nielegalny alkohol jako środek do dezynfekcji. Tak pomaga CBŚP
d2hyhf0

Centralne Biuro Śledcze Policji chwali się, że "zainicjowało szereg działań mających wspomóc służby medyczne" w walce z pandemią koronawirusa. Jednym z nich było przekazanie do szpitala uniwersyteckiego we Wrocławiu 3200 prześcieradeł, z których można uszyć około 200 tysięcy maseczek ochronnych.

Prześcieradła zostały zabezpieczone podczas akcji, w której funkcjonariusze przejęli 3 tony haszyszu. Narkotyki warte były 60 milionów złotych. CBŚP podkreśla, że zgodę na przekazanie prześcieradeł wyraził sąd. Z inicjatywą wyszli jednak sami policjanci.

policja.pl
Źródło: policja.pl, fot: CBŚP

Drugie działanie podjęli policjanci z CBŚP w Olsztynie. Podczas postępowań, które dotyczyły kilku grup przestępczych, zabezpieczyli ponad 10 300 litrów alkoholu. Część alkoholu została już przekazana do instytucji, które bezpośrednio walczą z koronawirusem, jako środek dezynfekujący. Otrzymały go szpitale, straż pożarna, sanepid, ale też urząd miasta w Elblągu.

d2hyhf0

Również policjanci z Łodzi przekazali zabezpieczony alkohol. Podczas rozbicia grupy przestępczej, która obracała nielegalnymi wyrobami akcyzowymi, zabezpieczyli 1300 litrów alkoholu. We współpracy ze skarbówką policjanci przekażą go łódzkim szpitalom jako środek dezynfekujący.

policja.pl
Źródło: policja.pl, fot: CBŚP

Zobacz też: Koronawirus przyniósł pokój. Pandemia przerwała walki

d2hyhf0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hyhf0
Więcej tematów