Trwa ładowanie...
d3ez047

Koronawirus w Polsce. Największy wzrost zachorowań. Ministerstwo mówi o nowych ogniskach COVID-19

Koronawirus w Polsce. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o największym do tej pory dobowym wzroście zakażeń. To 545 nowych przypadków COVID-19. Rzecznik resortu tłumaczy, co ma wpływ na taki wzrost.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Ministerstwo zdrowia wyjaśnia znaczny wzrost zachorowań
Koronawirus. Ministerstwo zdrowia wyjaśnia znaczny wzrost zachorowań (Getty Images)
d3ez047

Koronawirus w Polsce. W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 340 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i o śmierci kolejnych 3 osób. W popołudniowym komunikacie było kolejnych 205 nowych zakażeń i aż 10 zgonów.

W sumie w ciągu ostatniej doby mamy 545 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 13 osób. To najwyższy dzienny wzrost zachorowań od początku pojawienia się pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce. Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 9287, w tym zmarło 360 zakażonych.

Jak przekazał PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, na wzrost zakażeń ma wpływ wykrycie trzech nowych ognisk. Dotyczą one ośrodków opieki długoterminowej w Kaliszu (woj. wielkopolskie) i Czernichowie (woj. śląskie) oraz szpitala w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie).

d3ez047

Koronawirus w Polsce. Rzecznik ministerstwa zdrowia o przyczynach wzrostu zachorowań

Rzecznik zapewniał, że na ten wzrost nie miały wpływu Święta Wielkanocne. Dodał także, że nowe przypadki związane są z pojawiającymi się ogniskami koronawirusa w domach pomocy społecznej i ośrodkach opieki.

Andrusiewicz przypomniał o apelu do personelu w tych miejscach, by pozostawały w pracy w jednym ośrodku i nie przemieszczali się. Przyznał, że koronawirusa stwierdzono w 20 DPS-ach. W sumie w Polsce jest ich ponad 800. - Skala w ujęciu ogólnopolskim nie jest duża, ale w ramach samego ośrodka rozprzestrzenianie się koronawirusa jest bardzo szybkie - powiedział.

d3ez047

Zapewnił, że ośrodki mają zapewniony sprzęt ochrony osobistej, a NFZ monitoruje, gdzie potrzebni są opiekunowie przy opiece nad pensjonariuszami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

d3ez047

Podziel się opinią

Share
d3ez047
d3ez047
Więcej tematów