Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Największy wzrost zachorowań. Ministerstwo mówi o nowych ogniskach COVID-19

Koronawirus w Polsce. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o największym do tej pory dobowym wzroście zakażeń. To 545 nowych przypadków COVID-19. Rzecznik resortu tłumaczy, co ma wpływ na taki wzrost.

Share
Koronawirus w Polsce. Największy wzrost zachorowań. Ministerstwo mówi o nowych ogniskach COVID-19
Źródło: Getty Images
d12civt

Koronawirus w Polsce. W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 340 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i o śmierci kolejnych 3 osób. W popołudniowym komunikacie było kolejnych 205 nowych zakażeń i aż 10 zgonów.

W sumie w ciągu ostatniej doby mamy 545 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 13 osób. To najwyższy dzienny wzrost zachorowań od początku pojawienia się pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce. Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 9287, w tym zmarło 360 zakażonych.

Jak przekazał PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, na wzrost zakażeń ma wpływ wykrycie trzech nowych ognisk. Dotyczą one ośrodków opieki długoterminowej w Kaliszu (woj. wielkopolskie) i Czernichowie (woj. śląskie) oraz szpitala w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie).

Koronawirus w Polsce. Rzecznik ministerstwa zdrowia o przyczynach wzrostu zachorowań

Rzecznik zapewniał, że na ten wzrost nie miały wpływu Święta Wielkanocne. Dodał także, że nowe przypadki związane są z pojawiającymi się ogniskami koronawirusa w domach pomocy społecznej i ośrodkach opieki.

d12civt

Andrusiewicz przypomniał o apelu do personelu w tych miejscach, by pozostawały w pracy w jednym ośrodku i nie przemieszczali się. Przyznał, że koronawirusa stwierdzono w 20 DPS-ach. W sumie w Polsce jest ich ponad 800. - Skala w ujęciu ogólnopolskim nie jest duża, ale w ramach samego ośrodka rozprzestrzenianie się koronawirusa jest bardzo szybkie - powiedział.

Zapewnił, że ośrodki mają zapewniony sprzęt ochrony osobistej, a NFZ monitoruje, gdzie potrzebni są opiekunowie przy opiece nad pensjonariuszami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

d12civt

Podziel się opinią

Share
d12civt
d12civt
Więcej tematów