Trwa ładowanie...
d1y6g59

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. Cały czas wzrasta liczba osób zakażonych. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 83 nowych przypadkach. Podano również, że zmarła kolejna osoba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Nowe informacje Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Nowe informacje Ministerstwa Zdrowia (PAP)
d1y6g59

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego" - informuje resort zdrowia.

Jednocześnie ministerstwo informuje o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

W sumie w Polsce stwierdzono 2215 przypadków zakażenia koronawirusem. 32 osoby zmarły.

Zobacz też: Przesunięcie terminu wyborów. Kto powinien o tym zdecydować?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1y6g59

Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Błyskawicznie rozprzestrzeniła się po wszystkich kontynentach. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Pojawiają się jednak także informacje o nietypowych objawach - takich jak brak węchu czy apetytu, biegunka i wymioty.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi. Okazuje się jednak, że wśród ofiar są także osoby bez dodatkowych obciążeń zdrowotnych i w znacznie młodszym wieku.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y6g59

Podziel się opinią

Share

d1y6g59

d1y6g59
Więcej tematów