Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

Bilans zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie. Najwięcej potwierdzonych przypadków jest wciąż na Śląsku. W niedzielne popołudnie Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Łącznie w niedzielę potwierdzono 575 nowych zakażeń - o jedno mniej niż w sobotę.

Share
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia
Źródło: East News, Tomasz Kawka
dum6ph7

Mamy 312 nowych przypadków zakażenia - poinformowało w niedzielę po południu na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki zakażenia potwierdzono w województwach: łódzkim (119), śląskim (108 - rodziny górników), mazowieckim (36), małopolskim (25), podlaskim (9), wielkopolskim (6), dolnośląskim (4), lubelskim (2), podkarpackim (2) i pomorskim (1).

Resort poinformował także o śmierci dwóch osób. To 59-letni mężczyzna z Tych i 75-letnia kobieta ze Starachowic. Jak informuje ministerstwo "jedna osoba miała choroby współistniejące".

dum6ph7

Łączny bilans wszystkich przypadków zakażenia od początku epidemii wzrósł do 26 561. Zmarło 1 157 osób.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

dum6ph7

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

6 czerwca potwierdzono rekordową liczbę nowych przypadków zakażenia w Polsce - 576. Większość z nich na Śląsku - w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Testy wypadły tam pozytywnie aż u 346 osób.

12 maja odnotowano w Polsce 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Większość zakażonych - aż 492 osoby - pochodziła ze Śląska. Dzień później - 13 maja - resort poinformował jednak o 39 błędnie zaraportowanych przez katowicki sanepid przypadkach zakażenia. To oznacza, że ostatecznie 12 maja odnotowano 556 nowych przypadków.

dum6ph7

Poprzedni rekord padł 19 kwietnia - odnotowano wówczas 545 nowych przypadków.

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

dum6ph7

Koronawirus na świecie. Zakaziło się nim już ponad 6,8 mln osób

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już prawie 7 mln zakażeń. Zmarło ponad 400 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dum6ph7

Podziel się opinią

Share
dum6ph7
dum6ph7
Więcej tematów