Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. MON wydało komunikat o gotowości wojska

Koronawirus nie odpuszcza. Niebawem możemy mieć nawet kilkanaście tysięcy zakażeń każdego dnia. MON wydał komunikat o pomocy wojska. W gotowości są zespoły poszukiwawczo-ratownicze.
Share
Koronawirus w Polsce. Wojsko w stanie gotowości
Koronawirus w Polsce. Wojsko w stanie gotowościŹródło: Twitter.com
d2kwoz4

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało, że w czasie epidemii Wojsko Polskie utrzymuje 6 Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na COVID-19.

W komunikacie na stronie MON czytamy, że każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy oraz pracowników resortu, a w system opieki zdrowotnej włączonych jest 14 wojskowych szpitali i 5 ośrodków medycyny prewencyjnej.

"Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii każdego dnia wykonuje testy umożliwiające wykrywanie koronawirusa. W całym kraju działa 7 wojskowych laboratoriów do wykonywania testów na koronawirusa, w tym dwa mobilne" - informuje MON.

Koronawirus w Polsce. Dramatyczne prognozy

Minister Zdrowia zaznaczył, że wkrótce możemy spodziewać się nawet kilkunastu tysięcy zakażeń dziennie. - Ten wzrost nie zahamował. On przez weekend zawsze jest mniejszy. Możemy spodziewać się, że w przyszły tydzień wejdziemy z liczbą nawet 15-20 tysięcy zakażeń - podkreślił.

d2kwoz4

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje

"Mamy 7482 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1201), mazowieckiego (849), śląskiego (685), łódzkiego (679), lubelskiego (526), pomorskiego (481), kujawsko-pomorskiego (473), podkarpackiego (458), wielkopolskiego (423), dolnośląskiego (406), opolskiego (348), podlaskiego (283), zachodniopomorskiego (217), warmińsko-mazurskiego (190), świętokrzyskiego (170) i lubuskiego (93)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Dodano również, że z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 36 osób. Łącznie: 41 ofiary śmiertelne.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to: 183 248/3 614 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

d2kwoz4

Szpital na Stadionie Narodowym? Karczewski: To nie będzie szpital polowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kwoz4

Podziel się opinią

Share
d2kwoz4
d2kwoz4
Więcej tematów