Trwa ładowanie...
d2k29qz

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: mamy nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zakażonych i ofiar w związku z koronawirusem w Polsce. Kolejne 371 osób zarażonych SARS-CoV-2. "Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem" - przekazał resort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące zakażeń SARS-CoV-2
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące zakażeń SARS-CoV-2 (PAP)
d2k29qz

Według komunikatu resortu zdrowia nowe zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (148), łódzkiego (52), mazowieckiego (45), małopolskiego (29), wielkopolskiego (28), podkarpackiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), pomorskiego (10), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7), dolnośląskiego (6), lubelskiego (6), podlaskiego (6) i kujawsko-pomorskiego (2). Niestety z powodu COVID-19 zmarło 15 osób.

- Widać, że po tym szczycie zakażeń w czerwcu, mam spadek. Średnia z ostatnich 7 dni jest niższa i spada od tego momentu: potwierdzają to dane epidemiczne. Badania przesiewowe dały efekty. Mamy pojedyncze ogniska, a sytuacja epidemiczna jest opanowana - mówił podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Od początku pandemii SARS-CoV-2 w Polsce odnotowano 35 146 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 1 492 ofiar COVID-19.

d2k29qz

22 209 chorych wyzdrowiało po stwierdzeniu u nich zakażenia koronawiursem - przekazuje resort zdrowia. W szpitalach nadal przebywa ponad 1 700 pacjentów z COVID-19, a na kwarantannie - ponad 83 tys. osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Interaktywna mapa

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ. Łącznie zakażonych zostało ponad 10 mln osób, a ponad 0,5 mln zmarło. Do zdrowia po pokonaniu COVID-19 wróciło już blisko 5,5 mln osób.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech.

d2k29qz

Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

d2k29qz

Podziel się opinią

Share

d2k29qz

d2k29qz
Więcej tematów