Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki przeprasza "za błędy i niedociągnięcia"

"Rok temu rozpoczęliśmy wspólnie walkę o to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Tysiące osób, pomimo heroizmu i poświęcenia innych, odeszło od nas. Pożegnaliśmy przez ten rok wielu wspaniałych ludzi. W obliczu choroby, Boga i majestatu śmierci, wszyscy pozostajemy równi. Oni na zawsze pozostaną w naszych sercach" - napisał na swoim profilu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Share
Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki przeprasza "za błędy i niedociągnięcia"
Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki przeprasza "za błędy i niedociągnięcia"Źródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d2g72vc

Premier Morawiecki przypomniał, że w czwartek mija 365 dni od pierwszego zakażenia koronawirusem w Polsce. "Nie jest to z pewnością rocznica, którą ktokolwiek chciałby świętować, ale data ta sprzyja chwili refleksji i podsumowań" - napisał premier.

"Wielka polska poetka - Wisława Szymborska, napisała 'Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono'. Czego nas nauczył ten rok pandemii?" - zastanawia się w poście premier.

"O współczesnym świecie, o kruchości rzeczy, które uważaliśmy za stałe i niezmienne, o wartościach, które się (nie) sprawdziły, o ludziach, na których możemy polegać - i najważniejsze - o nas samych? Jakże inna była Polska i świat jeszcze rok temu, a jak inne są teraz" - zauważa Morawiecki.

"Tematy, którymi emocjonowaliśmy się w debacie publicznej i o które toczyliśmy zażarte spory w mediach, w kawiarniach, na ulicach i salach sejmowych ustąpiły miejsca trosce o zdrowie najbliższych i lękowi o to, co przyniesie jutro" - pisze premier.

d2g72vc

Szef rządu podziękował również służbom medycznym, pracownikom administracji rządowej, pracodawcom i pracownikom, którzy - jak napisał - ramię w ramie walczą o każdą firmę, miejsce pracy, życie i zdrowie Polaków.

"Dziękuję również ludziom dobrego serca i wolontariuszom, za Wasz bezinteresowny trud i troskę. Chciałbym też powiedzieć 'przepraszam' za błędy i niedociągnięcia, które popełniliśmy" - czytamy w poście premiera.

"Absolutnie nikt nie spodziewał się tego, co nadeszło. Wielu rzeczy nowoczesne społeczeństwa i kraje muszą uczyć się na nowo. Być może za bardzo zaufaliśmy naszej technologii i zwyciężyła w nas pewność, że wszystko, co złe - wojny, epidemie i kryzysy - dzięki demokracji i rozwojowi nauki oraz techniki, to już archaizmy minionych wieków" - napisał Morawiecki.

"Na koniec chciałbym, żebyśmy wszyscy pamiętali, że cierpliwość jest często gorzka, ale wydaje słodkie owoce. Wiele już poświęciliśmy, ale aby ta ofiara miała sens, musimy jako społeczeństwo twardo iść naprzód i z optymizmem patrzeć w przyszłość" - napisał szef rządu.

d2g72vc

Podziel się opinią

Share
d2g72vc
d2g72vc
Więcej tematów