Trwa ładowanie...

Koronawirus. Małopolska. Najstarszy pacjent z COVID-19 przegrał walkę o życie

W czwartek zmarł najstarszy w Małopolsce pacjent z COVID-19 – to 101-latek z powiatu krakowskiego. Miał choroby współistniejące. Według ostatnich danych w Małopolsce zanotowano najwięcej w kraju nowych zakażeń – 1105.

Share
Koronawirus w Polsce. Małopolska. Zmarł najstarszy pacjent z COVID-19
Koronawirus w Polsce. Małopolska. Zmarł najstarszy pacjent z COVID-19Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
doxhtlg

Zgodnie z przekazanymi w piątek przez resort zdrowia danymi liczba nowych zakażeń w kraju wynosi 7705, w tym najwięcej przypadków pochodzi z województwa małopolskiego – 1105. To mniej niż poprzedniej doby, kiedy w regionie zanotowano 1305 nowych zakażeń.

Biuro prasowe wojewody małopolskiego poinformowało o 24 zmarłych minionej doby. Wśród nich był 101-letni mężczyzna z powiatu krakowskiego. Miał choroby współistniejące. To najstarszy jak dotąd w Małopolsce zmarły pacjent z COVID-19. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna zmarł w szpitalu Narutowicza w Krakowie. Wcześniej najstarszymi ofiarami COVID-19 były dwie 97-latki, jedna z Krakowa, druga z powiatu bocheńskiego.

doxhtlg

Najwięcej ofiar śmiertelnych z minionej doby pochodzi z Nowego Sącza i powiatów: oświęcimskiego i nowosądeckiego (po cztery osoby).

Spośród 1105 nowo zakażonych osób 54 trafiły do szpitala.

Biuro prasowe wojewody małopolskiego, powołując się na dane sanepidu, zwróciło uwagę na liczbę ozdrowieńców z minionej doby - 655, w tym najwięcej chorych wyzdrowiało w Krakowie - 427.

W Krakowie także notuje się największą liczbę nowych przypadków w województwie – minionej doby wyniosła ona 269. W mieście od soboty obowiązuje czerwona strefa.

doxhtlg

Od początku pandemii w Małopolsce zakażenie potwierdzono u 20 821 osób, z czego 12 369 wyzdrowiało, a 305 zmarło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
doxhtlg

Podziel się opinią

Share
doxhtlg
doxhtlg
Więcej tematów