Trwa ładowanie...
d2tmixj

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski podał datę nawrotu epidemii

Epidemia koronawirusa w Polsce od kilku dni przybiera na sile. Powodem są zakażenia na Śląsku i w Wielkopolsce. Kiedy zwalczymy wirusa? Tego nie wiadomo, jednak minister Łukasz Szumowski już teraz ostrzega przed drugą falą zachorowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski ostrzega przez drugą falą zakażeń (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski ostrzega przez drugą falą zakażeń (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d2tmixj

Epidemia koronawirusa w Polsce przebiega mniej drastycznie i wolniej niż w pozostałych państwach Unii Europejskiej. Jak zauważają eksperci z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, szczyt zachorowań wciąż jest jeszcze przed nami.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski ostrzega przed nawrotem epidemii

Do tych słów odniósł się minister Łukasz Szumowski. - Poniekąd to racja. Nasze działania miały na celu wypłaszczenie krzywej, by nie było szczytu, w którym choruje 10 tys. osób w szpitalach, że brakuje respiratorów - mówił w wywiadzie dla portalu Interia.pl.

d2tmixj

Minister przypomniał swoje słowa z jednej z ostatnich konferencji prasowych, gdy mówił o tym, że gdyby nie zakażenia w śląskich kopalniach, pierwszy szczyt zachorowań byłby już za nami. Szumowski podkreślił jednak, że musimy być przygotowani na nawrót choroby.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: Dojdą chorzy na grypę

Drugiej fali zachorowań powinniśmy spodziewać się na jesieni. Łukasz Szumowski powiedział, że chodzi głównie o wrzesień i październik. Epidemia koronawirusa może być wtedy nawet groźniejsza. - Dojdą wtedy chorzy na grypę. Może dochodzić do "pomieszania". Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się - tłumaczył minister zdrowia.

d2tmixj

Łukasz Szumowski zauważył także pewne pozytywy w zachowaniu Polaków. Jego zdaniem "oswoiliśmy się" z epidemią i powoli zaczynamy wracać do funkcjonowania. Minister zdrowia zaznaczył, że w narodzie wzrosła świadomość wirusa i związanych z nim skutków społecznych i gospodarczych.

- Jesteśmy teraz lepiej przygotowani, dużo wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który łagodzi objawy. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno - powiedział Łukasz Szumowski.

Źródło: Interia.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2tmixj

Podziel się opinią

Share

d2tmixj

d2tmixj
Więcej tematów