Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ludzie w deszczu czekają na pobranie wymazu

W Polsce nastała jesień, w związku z czym znacznie spadła temperatura powietrza i pojawiły się regularne opady deszczu. To idealne warunki do złapania infekcji. Tymczasem w Siedlcach przed namiotem, w którym pobierane są wymazy, na deszczu stała kolejka pacjentów z objawami koronawirusa.
Share
Koronawirus w Polsce. Siedlce. Ludzie w deszczu czekają na pobranie wymazu
Koronawirus w Polsce. Siedlce. Ludzie w deszczu czekają na pobranie wymazuŹródło: dziejesie.wp.pl
d3s7jm0

O sytuacji w Siedlcach Wirtualna Polska dowiedziała się od jednego z czytelników. Wraz z informacją do redakcji dotarło również zdjęcie, na którym widać, jak w kolejce przed namiotem, mokną pacjenci czekający na pobranie wymazu.

"Tak wygląda kolejka do namiotu gdzie pobierane są wymazy w Szpitalu Miejskim w Siedlcach. Ludzie z objawami, a często z gorączką stoją na deszczu i zimnie" - napisał oburzony czytelnik WP.

O komentarz chcieliśmy poprosić dyrekcję szpitale. Niestety nie udało nam się dodzwonić do placówki.

d3s7jm0

Koronawirus w Polsce. W Siedlcach przybywa zakażonych

W ostatnich dniach w Siedlcach gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. W miniony weekend w mieście potwierdzono 28 nowych przypadków SARS-CoV-2, a już w poniedziałek kolejne 29 zakażeń.

Lekarka odpowiada politykom. "Zły moment na przekierowywanie agresji na medyków, czeka nas wstrząs"

Według danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach z 13 października, dotychczas w mieście oraz na terenie powiatu wykryto 552 przypadki kornawirusa. Z powodu zakażenia zmarło 11 osób. Na kwarantannie przebywa obecnie 847 osób.

d3s7jm0

W całej Polsce tylko we środę odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń. "Mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1188), małopolskiego (1137), śląskiego (520), wielkopolskiego (508), łódzkiego (405), kujawsko-pomorskiego (356), pomorskiego (344), podkarpackiego (319), dolnośląskiego (315), lubelskiego (256), świętokrzyskiego (255), opolskiego (233), warmińsko-mazurskiego (196), zachodniopomorskiego (175), podlaskiego (174), lubuskiego (145)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3s7jm0

Podziel się opinią

Share
d3s7jm0
d3s7jm0
Więcej tematów