Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kiedy luzowanie obostrzeń? Doradca premiera zabrał głos

Koronawirus w Polsce wywołał szereg obostrzeń. Kiedy przyjdzie czas na luzowanie zakazów? Głos w tej sprawie zabrał doradca premiera ds. epidemii COVID-19 prof. Andrzej Horban.
Share
Koronawirus w Polsce. Na zdjęciu prof. Andrzej Horban
Koronawirus w Polsce. Na zdjęciu prof. Andrzej HorbanŹródło: KPRM, Fot: Adam Guz
d117up5

Prof. Andrzej Horban był gościem na antenie RMF FM. Doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. koronawirusa był pytany o, to czy teraz dojdzie do luzowania obostrzeń.

– Trudne pytanie. Jeszcze trudniejsza odpowiedź. Jeszcze nie, aczkolwiek już żeśmy zaczęli - odparł prof. Horban. - Proszę zwrócić uwagę, że już puściliśmy łaskawie dzieci z klas 1-3, wszyscy się na to zgodzili i czekamy, co dalej z tego wyniknie – dodał.

Lekarz zaapelował, by jeszcze poczekać z kolejnymi decyzjami dotyczącymi luzowania obostrzeń. - Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy, bo cały nasz wysiłek przez rok czyniony, potężny, w końcu demolujący właściwie życie społeczne, może wziąć w łeb. Dlatego że mamy już szczepionkę, ale w ilościach jeszcze niewystarczających przynajmniej dla tej grupy najbardziej wrażliwej - powiedział prof. Andrzej Horban.

d117up5

Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Koronawirus w Polsce i szczepionka przeciw COVID-19. Kiedy luzowanie obostrzeń?

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia kolejności ewentualnego luzowania obostrzeń. Jakie są rekomendacje doradcy premiera?

d117up5

- Wydaje się, że najpierw należy otworzyć szkoły. (...) Nauczyciel jest w miarę zdrowy. Nie jest to osoba 80-letnia - ocenił prof. Horban. Na pytanie, kiedy przyjdzie czas na otwracie siłowni, ekspert odparł: - Nie wiem, co się wszyscy do tych siłowni biednych przyczepili. (…) Można ćwiczyć na świeżym powietrzu, kupić hantle - powiedział lekarz.

– Jeżeli uda nam się zaszczepić zdecydowaną większość osób powyżej 70+, to mamy wszelkie powody do tego, żeby zdecydowanie ograniczać wszystkie restrykcje, wszystkie obostrzenia. Bo ten główny powód zostanie zrealizowany. Znaczy oszczędzimy życie ludzkie – stwierdził Andrzej Horban w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d117up5

Podziel się opinią

Share
d117up5
d117up5
Więcej tematów