Trwa ładowanie...
d2godrn

Koronawirus w Polsce. Katowice. Sanepid niewzruszony. Nauczania hybrydowego nie będzie

"Służby sanitarne nie zgodziły się na wprowadzenie nauki hybrydowej w szkołach w Katowicach (poza jedną placówką)" - poinformował w mediach społecznościowych prezydent miasta Marcin Krupa.
Share
Koronawirus w Polsce. Katowice. Miasto chciał wprowadzić nauczanie hybrydowe w niektórych szkołach
Koronawirus w Polsce. Katowice. Miasto chciał wprowadzić nauczanie hybrydowe w niektórych szkołachŹródło: East News
d2godrn

"Dla zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem wszystkie szkoły w Katowicach wyposażyliśmy w niezbędne środki ochrony (maseczki/płyny), wdrożyliśmy procedury dotyczące przyprowadzenia dzieci do szkół, spożywania posiłków, przerw, stwierdzenia zachorowań" - napisał na Facebooku Marcin Krupa.

Prezydent Katowic poinformował, że sanepid nie wyraził zgody na "wprowadzenie nauki hybrydowej w szkołach w Katowicach (poza jedną placówką ZSS nr 6 w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka)".

W środę Krupa zaproponował, by w w klasach od V do VIII szkół podstawowych i w klasach drugich i starszych szkół ponadpodstawowych wprowadzono hybrydowy tryb nauczania.

d2godrn

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Marcin Horała: ani ja, ani nikt w rządzie spokojny być nie może

Koronawirus. Polska. Katowice. Urzędnicy chcieli wprowadzić hybrydowe nauczanie

Pomysł zakładał dwa warianty. W pierwszym połowa uczniów klas w danym tygodniu miała przyjść do szkoły, a połowa odbywać zajęcia zdalnie. W kolejnym tygodniu miała nastąpić rotacja.

d2godrn

Zgodnie z założeniami drugiej opcji w pierwszym tygodniu do szkoły przychodzić miała połowa uczniów danej klasy, a druga połowa - odbywać zajęcia zdalnie. W kolejnym tygodniu nastąpiłaby rotacja - podał PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2godrn

Podziel się opinią

Share
d2godrn
d2godrn
Więcej tematów