Trwa ładowanie...
d1br2pm

Koronawirus w Polsce. Jerzy Owsiak o wspólnej akcji z Ministerstwem Obrony Narodowej

Jerzy Owsiak poinformował, że razem z MON próbuje zorganizować transport dla sprzętu medycznego, który utknął w Chinach. Dodał także, że zamówił 3 tys. testów dla laboratorium w Łodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Jerzy Owsiak o wspólnej akcji z Ministerstwem Obrony Narodowej
Koronawirus w Polsce. Jerzy Owsiak o wspólnej akcji z Ministerstwem Obrony Narodowej (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1br2pm

"Wszystkie ręce na pokład. Od wtorku próbujemy razem z Ministerstwem Obrony Narodowej skonfigurować transport z Chin zamówionych przez nas osobistych pakietów ochronnych i kardiomonitorów. Super, że po liście natychmiast odezwał się do nas MON. Bardzo konkretna rozmowa i trzymajmy kciuki, aby transport się powiódł, a co najważniejsze - by odbył się bezpośrednio na trasie Chiny - Polska" - napisał na Facebooku Jerzy Owsiak.

"Zamówiliśmy także 3000 testów na koronawirusa dla laboratorium w Łodzi, które nosi imię WOŚP. Kilka lat temu wyposażyliśmy je całkowicie w sprzęt. Teraz jego praca pomoże przeprowadzać sprawnie badania na koronawirusa. W Polsce działa kilkadziesiąt podobnych laboratoriów. Fundacja rozważa także zakup dodatkowych partii testów. Te dla Łodzi kosztowały 190 612,22 zł." - dodał szef WOŚP.

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. WOŚP wspiera walkę z epidemią SARS-CoV-2

d1br2pm

Owsiak poinformował, że fundusz interwencyjny walki z koronawirusem nie służy jako zamówienie dla wsparcia dla poszczególnych szpitali. Zakupy będą dokonywane dla placówek najbardziej potrzebujących, które wytypuje Ministerstwo Zdrowia. To w sumie ma to dotyczyć ponad 50 szpitali, ale kryterium przydziału nie będzie "koncert życzeń".

Szef WOŚP jest również zadowolony z systemu, który zakłada możliwość zasygnalizowania, że ktoś potrzebuje zakupów. "Sieć dobrosąsiedzkiej pomocy" budowana jest również w innych krajach. "Głowa do góry, pokonamy wirusa!" - podsumował wpis w mediach społecznościowych Owsiak.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje minuta po minucie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Kościół podjął działania w związku z koronawirusem. "Za późno i za mało"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1br2pm

Podziel się opinią

Share

d1br2pm

d1br2pm
Więcej tematów