Trwa ładowanie...
d141wwi

Koronawirus w Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują w żółtej strefie?

Koronawirus w Polsce. W czwartek rząd przeprowadził aktualizację listy żółtych powiatów. Jakie obostrzenia obowiązują w żółtej strefie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Żółte powiaty. Obostrzenia
Koronawirus w Polsce. Żółte powiaty. Obostrzenia (Materiały prasowe)
d141wwi

Koronawirus w Polsce. Żółte powiaty

Rząd zapowiedział, że sytuacja w powiatach będzie na bieżąco analizowana, a jeśli wskaźnik liczby zakażonych wzrośnie, to będzie przeprowadzał aktualizację listy powiatów znajdujących się w żółtej i czerwonej strefie. Do takiej aktualizacji doszło w czwartek. Oto nowa lista powiatów znajdujących się w żółtej strefie.

Koronawirus w Polsce. Strefa żółta - lista powiatów i miast:

  • Żory,
  • cieszyński,
  • oświęcimski,
  • pszczyński,
  • raciborski,
  • limanowski,
  • Biała Podlaska,
  • grajewski,
  • nowotarski.
d141wwi

Koronawirus. Jakie obostrzenia w żółtej strefie?

W żółtej strefie wprowadzono kilka obostrzeń, które mają na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Na kongresach i targach będzie mogła przebywać jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Na imprezy sportowe, kulturalne i seanse w kinach wejdzie tyle osób, ile wynosi 25 proc. miejsc na widowni. Jeśli impreza kulturalna odbywać się będzie na świeżym powietrzu, uczestniczyć w niej będzie mogło maksymalnie 100 osób.

Nie ma zmian w sanatoriach, kościołach czy transporcie zbiorowym. W żółtych powiatach nie ma wymogu noszenia maseczek wszędzie.

Obostrzenia wprowadzono za to w gastronomii. W restauracjach będzie obowiązywał limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe. Tak samo będzie w siłowniach. W parkach rozrywki jedna osoba przypadać będzie na 10 metrów kwadratowych.

d141wwi

Wprowadzono też ograniczenia w liczbie gości na uroczystościach rodzinnych, weselach czy pogrzebach. W żółtych powiatach wejdzie na nie do 100 osób.

Koronawirus w Polsce. Regionalizacja obostrzeń

Ministerstwo Zdrowia w zeszłym tygodniu poinformowało o regionalizacji obostrzeń. Wprowadzono trzy strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. W czwartek doszło do zmian na liście. Poinformowano o nowych powiatach, w których obowiązywać będzie żółta strefa.

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d141wwi

Podziel się opinią

Share
d141wwi
d141wwi
Więcej tematów