Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce i na świecie. Wirusolog z Irlandii alarmuje. "Poziom nie do opanowania"

Koronawirus. - Irlandii grozi wkrótce wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2 do poziomu, z którym nie będzie mogła sobie poradzić - ostrzega prof. Philip Nolan, wirusolog, ekspert irlandzkiego rządu.
Share
Koronawirus. "Konieczne jest  ponowne ograniczenie kontaktów społecznych"
Koronawirus. "Konieczne jest ponowne ograniczenie kontaktów społecznych"Źródło: Getty Images, Fot: Artur Widak, NurPhoto
d302vg7

Prof. Philip Nolan, szef zespołu modeli epidemicznych w rządowej radzie ds. kryzysowych sytuacji zdrowotnych ostrzega przed "powolnym, ale bardzo szczególnym wzrostem" poziomu zachorowań na COVID-19.

- Koronawirus rozprzestrzenia się z miejsc pracy do gospodarstw domowych i dalej do całej społeczności - mówi prof. Nolan, którego słowa PAP cytuje w serwisie poświęconym pandemii.

Zobacz też: Jurek Owsiak apeluje do Szumowskiego. Radosław Fogiel odpowiada

Zdaniem wirusologa konieczne jest ponowne ograniczenie kontaktów społecznych. Prof. Philip Nolan twierdzi, że zakażeń będzie więcej, bo ludzie zaczęli znów zapominać o myciu rąk i zachowywaniu dystansu.

d302vg7

W środę podano, że w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 w Irlandii zmarły dwie osoby i wykryto 54 nowe zakażenia SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce. "Totalnie nie jesteśmy przygotowani"

- Mam nadzieję, że nastąpi korekta sposobu walki z epidemią - uważa Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia, komentując rezygnację szefostwa resortu zdrowia.

Lekarz i były prezes NFZ przekonuje, że trzeba zacząć wykrywać wszystkie przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

d302vg7

Koronawirus w Polsce. Nowe dane ministerstwa

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u następnych 735 osób - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło kolejnych 17 chorych na COVID-19.

Łącznie od początku epidemii obecność koronawirusa SARS-COV-2 potwierdzono w całej Polsce u 58 tys. 611 osób, a zmarło 1 tys. 913.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d302vg7

Podziel się opinią

Share
d302vg7
d302vg7
Więcej tematów