Trwa ładowanie...
d408ggw

Koronawirus w Polsce. Ginekolog z Poznania zakażony. Przyjął ponad 140 pacjentek

Lekarz jest obecnie w ciężkim stanie. Na wyniki testu czeka żona mężczyzny. Ginekolog wcześniej przyjął 141 pacjentek, pracując w trzech miejscach. Wciąż poszukiwane są kolejne kobiety. Te, do których udało się dotrzeć, są objęte kwarantanną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zakażony ginekolog z Poznania przyjął 141 pacjentek
Koronawirus w Polsce. Zakażony ginekolog z Poznania przyjął 141 pacjentek (iStock.com, Fot: uatp2)
d408ggw

Ginekolog do szpitala zakaźnego trafił w niedzielę. U mężczyzny potwierdzono koronawirusa. Wcześniej lekarz pracując w dwóch prywatnych gabinetach i szpitalu przyjmował pacjentki. Początkowo była mowa o kilkudziesięciu kobietach, ale sanepid podał, że dotarł do 141 pacjentek, a lista nie jest jeszcze zamknięta - informuje radiopoznan.fm.

Wciąż poszukiwane są kolejne kobiety. Ustalenie dokładnej liczby pacjentek może potrwać nawet do poniedziałku. Te, do których udało się dotrzeć, zostały objęte kwarantanną. - Wszystko, co mogliśmy zrobić, by pomóc sanepidowi w ustaleniu listy, zrobiliśmy natychmiast. Epidemiolodzy mają nazwiska i telefony wszystkich pacjentek, z którymi kontaktował się ostatnio mój mąż - mówiła żona zakażonego.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Ginekolog z Poznania zakażony. Mógł zarazić kilkadziesiąt kobiet

d408ggw

Ginekolog 7 marca wrócił z Austrii. Obecnie jego stan określa się jako ciężki, ale stabilny. Lekarz znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, oddycha za niego respirator. Żona ponad 60-letniego mężczyzny również przebywa w szpitalu, gdzie oczekuje wyników testów badań na obecność koronawirusa. W województwie wielkopolskim zarażonych zostało 14 osób, a jedna zmarła.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja na żywo

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

Źródło: radiopoznan.fm

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d408ggw

Podziel się opinią

Share

d408ggw

d408ggw
Więcej tematów