Trwa ładowanie...
d780vef

Koronawirus w Polsce. Drugi transport WOŚP ze sprzętem medycznym z Chin wylądował w Warszawie

Na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował w sobotę kolejny transport wyposażenia medycznego zamówionego przez WOŚP z Chin. W załadunku, jaki trafił do Polski, znalazło się 40 tys. kombinezonów ochronnych dla pracowników szpitali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. W Warszawie wylądował drugi samolot ze sprzętem medycznym zamówionym przez WOŚP z Chin
Koronawirus w Polsce. W Warszawie wylądował drugi samolot ze sprzętem medycznym zamówionym przez WOŚP z Chin
d780vef

"W sobotę po godzinie 14:00 na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował samolot Boeing 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT z drugim transportem wyposażenia medycznego zamówionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dla polskich szpitali walczących z epidemią COVID-19" - czytamy na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Władze WOŚP podkreślają, że lot został zorganizowany w ramach rządowego programu "Cargo dla Polski".

Łączna masa ładunku wyniosła 12,5 tony. Objętość przetransportowanego sprzętu to aż 122 metry sześcienne.

d780vef

"Tym razem w transporcie znalazło się 40 tysięcy kombinezonów stanowiących elementy zestawu indywidualnej ochrony biologicznej dla pracowników służby zdrowia" - poinformowało WOŚP.

Wyposażenie dla polskich medyków zostanie teraz przewiezione dwoma autami ciężarowymi do magazynu centralnego WOŚP. Następnie kombinezony zostaną rozlokowane w placówkach w całej Polsce.

Zobacz także: Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Lista konkretnych adresów i szpitali, do których trafi sprzęt, ma zostać opublikowana na stronie fundacji Jerzego Owsiaka.

d780vef

- Potężny ładunek znowu na lotnisku imienia Chopina w Warszawie! Tym razem Dreamliner w całości wypełniony był kombinezonami osobistej ochrony biologicznej. Nie zwalniamy nawet na moment! Poprzedni transport właśnie kończymy rozsyłać do placówek docelowych, za ten zabierzemy się natychmiast, jaki tylko dojedzie on do naszego magazynu centralnego - stwierdził Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

Koronawirus w Polsce. Kolejny transport WOŚP już w Polsce

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oświadczyła też, że do tej pory na pomoc w walce z koronawirusem przeznaczyła już niemal 50 mln złotych. Kupiono już m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 71 respiratorów i 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych.

- Wielkie ukłony dla załóg i wszystkich ekip obsługujących przyloty organizowane przez PLL LOT i LOT Cargo w ramach programu Cargo dla Polski i mostu powietrznego Polska-Chiny. Wygramy! - dodał Owsiak.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d780vef

Podziel się opinią

Share
d780vef
d780vef