Trwa ładowanie...
d2nzi2g

Koronawirus w Polsce. Bydgoszcz. 20-latek zmarł na COVID-19

Zespół Szkół Specjalistycznych nr 30 w Bydgoszczy przekazał informację o śmierci jednego z uczniów. 20-latek był zakażony koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Bydgoszcz. 20-latek nie żyje. Był zakażony COVID-19 / foto ilustracyjne
Koronawirus. Bydgoszcz. 20-latek nie żyje. Był zakażony COVID-19 / foto ilustracyjne (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2nzi2g

"Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz Uczeń i Kolega, Michał. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia. Społeczność Szkolna Zespołu Szkół nr 30" - czytamy na stronie internetowej bydgoskiej szkoły, do której uczęszczał 20-latek.

Jak nieoficjalnie ustaliła "Gazeta Wyborcza", uczeń był zakażony koronawirusem, a ostatni raz na zajęciach był 2 października. Zgodnie z zarządzeniem dyrekcji codziennie każdemu uczniowi mierzymy temperaturę. Michał trochę źle się poczuł, zawiadomiliśmy rodzinę - powiedział dziennikowi jeden z pracowników.

7 października karetka pogotowia zabrała go do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili ostrą niewydolnością oddechową. Dzień później testy potwierdziły zakażenie COVID-19. 20-latek zmarł w niedzielę. W statystykach ujęty zostanie jako osoba z chorobami współistniejącymi.

d2nzi2g

Koronawirus w Polsce. Szef klubu KO Cezary Tomczyk: "Premier oszukał Polaków w kampanii wyborczej"

Koronawirus. Bydgoszcz.20-latek nie żyje. Prezydent apeluje

Do tragedii odniósł się w mediach społecznościowych prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. "Dziś przyszła bardzo smutna wiadomość z jednej z bydgoskich szkół. Naprawdę proszę, byśmy byli odpowiedzialni. Nie myślmy tylko o sobie. Nawet jak czujemy się świetnie. Stosujmy się do zasad dla bliskich, dla wszystkich wokół nas" - napisał Rafał na Twitterze.

Źródła: "Gazeta Wyborcza", zs30.edu.bydgoszcz.pl

d2nzi2g

Podziel się opinią

Share
d2nzi2g
d2nzi2g
Więcej tematów