Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. AstraZeneca z rekomendacją. Ważna zmiana

Koronawirus w Polsce nabiera rozpędu. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję ws. szczepionki na COVID od firmy AstraZeneca. Preparat będzie można podawać osobom do 69. roku życia.
Share
Koronawirus w Polsce. AstraZeneca z rekomendacją. Ważna zmiana
Koronawirus w Polsce. AstraZeneca z rekomendacją. Ważna zmianaŹródło: Adobe Stock, Fot: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON, CHRISTOPHE PETIT TESSON
dub3o14

Koronawirus w Polsce przynosi dobowe wzrosty nowych przypadków. Wszystko z powodu III fali zakażeń, która dotarła do naszego kraju.

Koronawirus w Polsce. AstraZeneca także dla osób 65+. Ważna zmiana

W sobotę Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, w którym poinformowało, że szczepionka na COVID-19 firmy AstraZeneca zostaje w Polsce dopuszczona do użycia wobec osób do 69. roku życia. Wcześniej można było stosować ją do szczepienia osób w wieku poniżej 65 lat.

dub3o14

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że decyzja ws. wykorzystania szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy AstraZeneca została podjęta w wyniku rekomendacji Rady Medycznej, działającej przy premierze oraz opinię Zespołu ds. Szczepień Ochronnych, działającego przy resorcie.

COVID-19. Wojciech Andrusiewicz o szczepionkach AstraZeneki: to woła o pomstę do nieba

Dodatkowo szczepionka na COVID firmy AstraZeneca powinna być wykorzystywana przy szczepieniu osób urodzonych w 1952 roku i młodszych. Ministerstwo Zdrowia zaleca też, by szczepienie przeciwko koronawirusowi odbywało się w cyklach dwudawkowych w odstępach od 10 do 12 tygodni.

dub3o14

Resort zdrowia podkreśla przy tym, że zalecenie jest zgodne z rekomendacjami producenta i charakterystyką preparatu.

Koronawirus w Polsce. AstraZeneca z pozytywnymi rekomendacjami

Pierwsza decyzja ws. poszerzenia grupy osób, którym będzie można podawać szczepionkę na COVID firmy AstraZeneca, została podjęta już 24 lutego przez Radę Medyczną przy premierze.

Podobną decyzję ws. szczepienia przeciwko koronawirusowi 2 piątek 26 lutego podjął Zespół ds. Szczepień Ochronnych. Tam również pojawiła się rekomendacja do podawania preparatu osobom od 18 do 69. roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dub3o14

Podziel się opinią

Share
dub3o14
dub3o14
Więcej tematów