Trwa ładowanie...
d1wa8bx

Koronawirus w Polsce. 101-latka pokonała COVID-19 w szpitalu w Wieruszowie

101-letnia pacjentka szpitala w Wieruszowie pokonała koronawirusa. Wkrótce ma być gotowa do opuszczenia placówki. Według lekarzy kobieta ma silny organizm. Seniorka obecnie jest w dobrym stanie.
Share
Koronawirus. Polska. Ma 101 lat. Wróciła do zdrowia po zakażeniu COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus. Polska. Ma 101 lat. Wróciła do zdrowia po zakażeniu COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: East News
d1wa8bx

101-latka z powodu zakażenia koronawirusem trafiła do szpitala w Wieruszowie (woj. łódzkie). W placówce pojawiła się w stanie podgorączkowym, ale nie miała typowych, głębokich objawów. Kobiecie udało się pokonać SARS-C-V-2.

Seniorka wciąż przebywa na oddziale "covidowym" placówki. Jest w dobrym stanie. - Jest wyleczona. Myślę, że ma dobre geny. Sporo pacjentów wychodzi z tego i to też w takim starszym wieku - komentuje w rozmowie z portalem radiolodz.pl szef wieruszowskiego szpitala Eunika Adamus.

Przeczytaj: Koronawirus. Detektywi ruszają do szpitali covidowych. Seria zgłoszeń od rodzin

d1wa8bx

Koronawirus. Polska. Ma 101 lat. Wróciła do zdrowia po zakażeniu COVID-19

Ordynator Longin Słowikowski tłumaczy, że na zdjęciach widać, że u 101-latki zaszły zmiany w płucach, ale do tej pory wszystkie się wycofały. - Kobieta w tej chwili nie gorączkuje i nie potrzebuje tlenu. Oddycha sama, saturację ma dobrą - dodaje w rozmowie z serwisem radiosud.pl.

Seniorka szpital w Wieruszowie ma opuścić w tym tygodniu. Na co dzień przebywa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Sieradzu. Kobieta jest jedną z najstarszych osób w Polsce, która pokonała koronawirusa. W maju zrobiła to m.in. 103-latka z Opolszczyzny.

Rosja wnioskuje do Polski ws. katastrofy smoleńskiej. Reakcja Barbary Nowackiej

Źródło: radiolodz.pl/radiosud.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wa8bx

Podziel się opinią

Share
d1wa8bx
d1wa8bx
Więcej tematów