Trwa ładowanie...

Koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Wstrzymane przyjęcia pacjentów

U 6 pacjentów i 6 członków personelu medycznego na jednym z trzech odcinków Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Dyrekcja podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na trzech odcinkach szpitala.

Share
Koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Wstrzymane przyjęcia pacjentówŹródło: PAP
d1qkjy2

Koronawirus w Polsce. 12 osób zakażonych w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach

"Zakażenie zostało zdiagnozowane u 6 pacjentów i 6 członków personelu medycznego na jednym z trzech odcinków Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, gdzie leczeni są pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego. Odcinek ten jest odseparowany od dwóch pozostałych i ma oddzielną obsadę lekarsko-pielęgniarską" - czytamy w oświadczeniu na Facebooku Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

"Aby sprostać wymaganiom zapewnienia bezpieczeństwa i wysokim standardom jakości leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć również w dwóch pozostałych odcinkach kliniki" - dodały władze instytutu.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

Koronawirus w Polsce. Zakażeni pacjenci trafią do szpitala jednoimiennego

6 pacjentów u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 są izolowani i zostaną przekazani do dalszego leczenia do szpitala jednoimiennego. Z kolei 6 pracowników, u których także wykryto zakażenie, objęci zostali izolacją pod nadzorem Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Koronawirus w Polsce. Poza Kliniką Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej szpital pracuje normalnie

"Pozostałe kliniki i zakłady Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach pracują normalnie z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa" - poinformowały władze instytutu w Gliwicach.

"Na terenie szpitala obowiązuje zakaz odwiedzin, ograniczamy wstęp osobom towarzyszącym pacjentom zgłaszającym się na badania i leczenie ambulatoryjne. Wyjątkiem są osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym i niepełnosprawnym, którzy wymagają stałej opieki" - dodały.

Do czwartku 18 czerwca w Polsce potwierdzono 31 015 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 1316 osób.

źródło: facebook.com/Onkologia.Gliwice

d1qkjy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qkjy2
Więcej tematów