Trwa ładowanie...
d4kprg8

Koronawirus w Leżajsku. Panika w mieście

Po tym, jak w Leżajsku (woj. podkarpackie) potwierdzono przypadek koronawirusa u jego mieszkanki, w mieście wybuchła panika. Rodzice masowo odbierają dzieci z przedszkoli i szkół, komunikacja miejska jest przeładowana, a ulice sparaliżowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarażona kobieta przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Łańcucie
Zarażona kobieta przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Łańcucie (PAP)
d4kprg8

Jak donoszą lokalne media rodzice masowo zaczęli odbierać dzieci ze szkół i przedszkoli. Spowodowało to częściowy paraliż komunikacji miejskiej i olbrzymie korki. Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański podjął decyzję zakazującą wyświetlania filmów w Miejskim Centrum Kultury, a także odwołał przygotowania do tegorocznej edycji pielgrzymki Żydów w tym mieście

Dziś rano wojewoda podkarpacki Ewa Leniart potwierdziła zarażenie wirusem u 57-letniej mieszkanki Leżajska. Kobieta pracowała w miejscowej przychodni zdrowia. Obecnie przebywa obecnie na oddziale zakaźnym szpitala w Łańcucie. Jak na razie to jedyny przypadek koronawirusa w woj. podkarpackim, gdzie przeprowadzono blisko 100 testów na jego obecność, a 93 osoby objęte zostały kwarantanną.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 25 przypadków zarażeń koronawirusa, w tym dziś rząd poinformował o kolejnych 3 chorych. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki dziś podjęto decyzję o zamknięciu na 2 tygodnie wszystkich placówek oświatowych w kraju, wcześniej został wydany zakaz organizacji imprez masowych.

d4kprg8

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. "Zarządzenie marszałek Elżbiety Witek powodem do niepokoju"

d4kprg8

Podziel się opinią

Share

d4kprg8

d4kprg8
Więcej tematów