Trwa ładowanie...
d2ked9d

Koronawirus w Europie. Hiszpania otwiera granicę dla turystów

Premier Hiszpanii ogłosił, że od 1 lipca kraj ten znów będzie przyjmował zagranicznych turystów. - Turyści, Hiszpania czeka na was, oferując bezpieczne warunki. W tym roku będziemy mieć sezon urlopowy - zapowiedział premier Pedro Sanchez.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Hiszpanii. Rząd ugina się pod wpływem protestów - otwiera granice dla turystów
Koronawirus w Hiszpanii. Rząd ugina się pod wpływem protestów - otwiera granice dla turystów (Europa Press via Getty Images)
d2ked9d

Nie jest to jedyna zapowiedź związana z łagodzeniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w tym kraju. Ruszy także hiszpańska piłkarska La Liga. 8 czerwca, na razie na stadiony z pustymi trybunami, wrócą piłkarze.

Premier Hiszpanii zapowiedział wznowienie ruchu turystycznego tuż po tym, jak przez ulice wielu miast przetoczyły się zmotoryzowane manifestacje. Ich organizatorami była skrajnie prawicowa partia Vox, nawołująca do zniesienia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Ugrupowanie to podkreśla, że mają one zgubny wpływ na hiszpańską gospodarkę.

Tylko w marcu, kiedy rozpoczęły się związane z koronawirusem ograniczenia, liczba bezrobotnych w Hiszpanii wzrosła o prawie milion. Bank Hiszpanii przewiduje, że gospodarka skurczy się w tym roku nawet o 12 proc.

d2ked9d

Koronawirus w Hiszpanii. Od 1 lipca będą przyjmować turystów z zagranicy

Turystyka to znacząca część gospodarki Hiszpanii. Zagraniczni turyści są źródłem około jednej ósmej dochodu tego kraju.

Hiszpania powoli znosi już ograniczenia - bary w niektórych częściach kraju mogą już otwierać swoje ogródki, otwierają się także muzea i kościoły.

Sanchez powiedział, że we wtorek rozpocznie się 10-dniowy okres żałoby narodowej dla ofiar.

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii z powodu koronawirusa zmarło 48 osób. Tym samym liczba zgonów z powodu COVID-19 wzrosła do 28 678. Od początku epidemii odnotowano łącznie 235 290 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2ked9d

Podziel się opinią

Share
d2ked9d
d2ked9d
Więcej tematów