Trwa ładowanie...
turystyka

Koronawirus w Europie. Hiszpania otwiera granicę dla turystów

Premier Hiszpanii ogłosił, że od 1 lipca kraj ten znów będzie przyjmował zagranicznych turystów. - Turyści, Hiszpania czeka na was, oferując bezpieczne warunki. W tym roku będziemy mieć sezon urlopowy - zapowiedział premier Pedro Sanchez.

Share
Koronawirus w Europie. Hiszpania otwiera granicę dla turystów
Źródło: Europa Press via Getty Images
d3sq69v

Nie jest to jedyna zapowiedź związana z łagodzeniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w tym kraju. Ruszy także hiszpańska piłkarska La Liga. 8 czerwca, na razie na stadiony z pustymi trybunami, wrócą piłkarze.

Premier Hiszpanii zapowiedział wznowienie ruchu turystycznego tuż po tym, jak przez ulice wielu miast przetoczyły się zmotoryzowane manifestacje. Ich organizatorami była skrajnie prawicowa partia Vox, nawołująca do zniesienia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Ugrupowanie to podkreśla, że mają one zgubny wpływ na hiszpańską gospodarkę.

d3sq69v

Tylko w marcu, kiedy rozpoczęły się związane z koronawirusem ograniczenia, liczba bezrobotnych w Hiszpanii wzrosła o prawie milion. Bank Hiszpanii przewiduje, że gospodarka skurczy się w tym roku nawet o 12 proc.

Koronawirus w Hiszpanii. Od 1 lipca będą przyjmować turystów z zagranicy

Turystyka to znacząca część gospodarki Hiszpanii. Zagraniczni turyści są źródłem około jednej ósmej dochodu tego kraju.

Hiszpania powoli znosi już ograniczenia - bary w niektórych częściach kraju mogą już otwierać swoje ogródki, otwierają się także muzea i kościoły.

Sanchez powiedział, że we wtorek rozpocznie się 10-dniowy okres żałoby narodowej dla ofiar.

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii z powodu koronawirusa zmarło 48 osób. Tym samym liczba zgonów z powodu COVID-19 wzrosła do 28 678. Od początku epidemii odnotowano łącznie 235 290 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3sq69v

Podziel się opinią

Share
d3sq69v
d3sq69v
Więcej tematów