Trwa ładowanie...
d1wx06q

Koronawirus w Chinach. Władze stosują u ludzi eksperymentalne szczepionki

Chiny od lipca podają eksperymentalne szczepionki przeciw koronawirusowi. Wykonywane są osobom z grup narażonych na wysokie ryzyko infekcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Chiny od lipca stosują szczepionki na COVID-19 / foto ilustracyjne
Koronawirus. Chiny od lipca stosują szczepionki na COVID-19 / foto ilustracyjne (Politechnika Wrocławska)
d1wx06q

O sprawie informuje PAP. Jak przekazał w sobotę 22 sierpnia Zheng Zhongwei, przedstawiciel państwowej komisji zdrowia, głównym celem szczepionek jest wzmocnienie odporności określonych grup ludzi, w tym pracowników medycznych i tych, którzy pracują na targach żywności, a także w sektorach transportu i usług.

Zheng dodał jednocześnie, że władze mogą rozważyć niewielkie rozszerzenie programu, aby spróbować zapobiec możliwym wybuchom epidemii jesienią oraz zimą. Agencja Reutera zauważa jednak, że żadna szczepionka na świecie nie przeszła jeszcze ostatecznych i zakrojonych na szeroką skalę prób, które udowodniłyby, że jest wystarczająco bezpieczna i skuteczna. Ponadto niektóre kraje są sceptycznie nastawione do chińskiego stosowania eksperymentalnych szczepionek.

Rekonstrukcja rządu. Ryszard Czarnecki: historyczna zmiana za rządów PiS

Koronawirus. Chiny wykorzystują komórki owadów

- Także w sobotę Chiny zatwierdziły testy na ludziach pod kątem potencjalnej szczepionki przeciw koronawirusowi hodowanej w komórkach owadów - poinformował lokalny rząd.

Wykorzystanie komórek owadów do wyhodowania białek do szczepionki na koronawirusa, może przyspieszyć jej przyszłą produkcję na dużą skalę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PAP

d1wx06q

Podziel się opinią

Share
d1wx06q
d1wx06q
Więcej tematów