Trwa ładowanie...
d4zir5v

Koronawirus. UE nawołuje do zaostrzenia restrykcji

Unia Europejska wezwała kraje członkowskie do rozważenia wprowadzenie bardziej surowych obostrzeń z uwagi na sytuację epidemiczną. Zaostrzenie restrykcji ma być reakcją na zbliżającą się drugą falę pandemii koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. UE nawołuje do zaostrzenia restrykcji
Koronawirus. UE nawołuje do zaostrzenia restrykcji (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d4zir5v

Jak informuje agencja AFP, Unia Europejska wystosowała do krajów członkowskich apel o zaostrzenie restrykcji z uwagi na mającą rozpocząć się jesienią, drugą falę pandemii koronawirusa. Jest to również unijna odpowiedź na widoczny wzrost dziennych zachorowań w krajach UE. W wielu z nich w ostatnich dniach odnotowano nowe rekordy w liczbie dziennych zakażeń. Rekord padł również w Polsce.

Koronawirus. Nowy rekord w Polsce

Unijny apel pojawił się w dniu, w którym w Polsce padł nowy rekord dziennych zakażeń koronawirusem. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że minionej doby Polsce odnotowano aż 1136 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zdaniem rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza jest to wynik ignorowania zaleceń o ograniczaniu kontaktów międzyludzkich.

d4zir5v

Bart Staszewski mówi, kto ponosi winę za zrywanie przez miasta współpracy ze "strefami wolnymi od LGBT"

"Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (183), mazowieckiego (149), pomorskiego (143), śląskiego (110), łódzkiego (84), wielkopolskiego (84), podkarpackiego (62), dolnośląskiego (58), lubelskiego (58), kujawsko-pomorskiego (41), podlaskiego (38), świętokrzyskiego (36), zachodniopomorskiego (28), warmińsko-mazurskiego (23), lubuskiego (20), opolskiego (19)" - czytamy w ministerialnym komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4zir5v

Podziel się opinią

Share
d4zir5v
d4zir5v
Więcej tematów