Trwa ładowanie...

Koronawirus w szkołach. Zmarł kolejny nauczyciel

Żałoba w Szkole Podstawowej nr 18 w Lublinie. Zmarła nauczycielka języka polskiego w tej placówce. Kobieta była zakażona koronawirusem. Sytuacja jest poważna. Jak donoszą media, COVID-19 paraliżuje coraz więcej szkół w Lublinie.

Share
Koronawirus w Lublinie. Szkoły sparaliżowane. Nie żyje nauczycielka
Koronawirus w Lublinie. Szkoły sparaliżowane. Nie żyje nauczycielka Źródło: East News, fot: Julian Sojka
d1wi6i1

Nie żyje nauczycielka języka polskiego w jednej ze szkół na terenie Lublina. Informację przekazała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Długosza. Kobieta była zakażona koronawirusem.

Koronawirus. Nie żyje nauczycielka z Lublina

- Sytuacja jest bardzo poważna. Szkoła jest w żałobie po śmierci zakażonej koronawirusem nauczycielki języka polskiego. Zmarła w niedzielę - przekazała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Katarzyna Orzeł.

Jak dodała kobieta, już 12 października wychowawcy klas odbierali telefony od rodziców dzieci, które zostały zakażone koronawirusem. Dalej sytuacja potoczyła się bardzo dynamicznie. Coraz więcej dzieci uzyskiwało pozytywny wynik testu na COVID-19. Konieczne okazało się wysyłanie całych klas na kwarantannę.

Kaczyński przysypiał na konferencji? Adam Bielan odpowiada na złośliwy wpis

Koronawirus w Lublinie. Szkoły przechodzą na zdalne nauczanie

Wreszcie dyrekcja podjęła decyzję o odesłaniu dzieci na naukę zdalną. We wtorek 26 października na 22 klasy w Szkole Podstawowej numer 18 w Lublinie naukę stacjonarną miały zaledwie cztery. Taki stan rzeczy w związki z epidemią koronawirusa ma potrwać do 2 listopada.

d1wi6i1

- To była dla mnie bardzo trudna decyzja, bo wiem, że uczniowie wolą uczyć się w tradycyjny sposób, ale w tej sytuacji nie widziałam innego wyjścia - zaznaczyła dyrektor Orzeł.

Koronawirus w szkołach. Lublin: Dziennie wnioski od 30 placówek

Takich szkół w całym województwie lubelskim jest więcej. Koronawirus coraz częściej pojawia się wśród uczniów, a także, co istotne, u zaszczepionych nauczycieli. Dyrektorzy, jak podkreślają, nie mają jednak wiedzy na temat tego, ilu pedagogów rzeczywiście jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

- Do niedawna żyłem w przekonaniu, że zaszczepiła się większość. Ale gdy kierowani są na kwarantannę, wiem, że nie. Szacuję, że w SP 51 zaszczepiło się około 60 proc. - zaznaczył Marek Krukowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie. Jak dodaje, wysłanie nauczyciela na kwarantannę generuje kolejne problemy w edukacji.

Według wyliczeń Urzędu Miasta w Lublinie każdego dnia około 30 placówek z całego miasta zgłasza wniosek o wprowadzenie zdalnego nauczania i zawieszenia tradycyjnych zajęć w szkołach.

d1wi6i1

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wi6i1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wi6i1
d1wi6i1
Więcej tematów