Trwa ładowanie...
dehsklm

Koronawirus. Słowacja wprowadza stan wyjątkowy

Koronawirus spowodował, że Słowacja zdecydowała się wprowadzić stan wyjątkowy. Rusza już w czwartek i będzie obowiązywać 45 dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Słowacja decyduje się na stan wyjątkowy
Koronawirus. Słowacja decyduje się na stan wyjątkowy (East News)
dehsklm

Słowacki rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu wyjątkowego po rekomendacji centralnego zespołu kryzysowego. Premier Igor Matovicz zaznaczył na Facebooku, że wiele zależy teraz nie tylko od rządzących, ale od całego społeczeństwa.

Koronawirus na Słowacji. Kraj wprowadza stan wyjąkowy

Podczas stanu wyjątkowego państwo może ograniczyć podstawowe prawa i wolności obywatelskie. Chodzi m.in. o ograniczenie w przemieszczaniu się obywateli, wjazdu na konkretne terytorium lub wprowadzenie zakazu zgromadzeń.

dehsklm

Wspomniane regulacje są wprowadzane z powodu bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, środowiska naturalnego lub mienia. Najdłużej stan wyjątkowy może trwać 90 dni.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia zapowiada nowe obostrzenia. Czarzasty: "Ile osób w tym czasie zmarło?"

Koronawirus. Słowacja wprowadza ograniczenia

Już wcześniej słowacki premier zapowiadał, że od 1 października w kraju będzie obowiązywać zakaz organizacji imprez sportowych i kulturalnych, uroczystości rodzinnych lub firmowych oraz mszy. Dozwolone będą wesela, pogrzeby, chrzciny lub imprezy okolicznościowe, jednak będą one ograniczone do samych ceremonii.

Do tej pory na Słowacji stwierdzono 10 141 przypadków zakażeń koronawirusa. Zmarło 48 osób.

Co więcej, kolejny europejski kraj wprowadza podobne kroki. Na wniosek ministra zdrowia Romana Prymuli rząd Czech wprowadził 30-dniowy stan wyjątkowy. Będzie obowiązywać od 5 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dehsklm

Podziel się opinią

Share
dehsklm
dehsklm
Więcej tematów